Večer před kostelem sv. MartinaBusta T.G.M. v parku před školouSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouNa Skaličkách

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Deník zastupitele: Marcela Prieložná


Vážení spoluobčané, vyjádření Jirky Guttenberga vyvolalo mnohé ohlasy. Některé pozitivní a některé zase tak moc příznivé nebyly. Jeden za všechny. „Proč to pořád dělají, proč to Mšeno pořád rozdělují?“

Ráda bych upozornila, že Mšeno rozdělily volby. Jediný nástroj a možnost voličů, jak vyjádřit svoji vůli na další čtyři roky. Od toho totiž volby jsou, aby rozdělovaly. Aby rozdělovaly moc a možnost pro voliče něco udělat, něco, co jste jim ve volebním programu slíbili, a proč si vás vybrali a volili. Ve Mšeně dopadly dobře. Karty byly rozdány tak, aby se na chodu města mohli podílet všichni. Po dlouhé době se rýsovala možnost spolupráce všech. Po krátkých konzultacích se sdružením Společně pro Mšensko se zdálo, že to půjde, a také Patrioti ještě v předvečer ustavujícího zasedání přislíbili držet dohodnutou linii 2-2-1. Co se dělo v den zasedání, se můžeme jen domýšlet. Naše překvapení bylo velké a rozčarování z výsledku také. Přesto se snažíme postupně navrhovat věci z našeho programu, bohužel s výsledkem předem jasným.

Snad maličko se zadařilo v nájezdech do ulic Žižkova, Husova, Tyršova. Náš návrh na změnu nájezdů na asfaltové povrchy neprošel, ačkoliv by umožňoval provést opravu povrchů v těchto ulicích, které by si to už zasloužily. Protože jsme oslovili přímo občany a požádali je o účast na jednání zastupitelstva, a ti jasně vyjádřili nesouhlas s dlážděnými povrchy v jejich ulicích a podpořili nás, město požádalo paní Mgr. Berkovou, a ta prostudovala zaslané výkresy a akceptovala změnu formátu dlažby v místech pro přecházení z divoké /kočičí hlavy/ na štípanou s tím, že jde stejně jen o krátké úseky. Přecházení bude tedy snazší. Ale paní vedoucí oddělení specialistů Berková ihned dodala, cituji: „Podotýkám ovšem, že tyto změny do budoucna nikterak nezakládají nárok na změnu charakteru dlažeb v navazujících ulicích (Žižkova, Tyršova, Husova, Palackého).“ Nějak mi to nejde dohromady s negativními odpověďmi starosty na dotazy občanů, zda je v těchto ulicích zamýšlený dlážděný povrch. Tak nevím!

Při povolebních jednáních také Patrioti podpořili návrh odstranění značky „Zákaz odbočení vlevo“ u ostrůvku u pošty. Když jsme toto navrhli na jednání zastupitelstva, jejich podporu již náš návrh nezískal.

Otevřeli jsme nejasné financování opravy střechy na staré škole (dvakrát nákup střešní krytiny).

Návrh na umístění zrcadla u výjezdu ze Stránecké ulice do Jatecké asi také nebyl tak dobrý nápad, jak jsme si mysleli. Předali jsme vedení města nákres s umístěním zrcadla, ale zrcadlo bohužel dodnes není nainstalováno.

Navrhli jsme změnu jednacího řádu a radě města jsme předložili návrh na úpravu grantového řízení města pro spolky.

Není toho mnoho, co jsme zatím udělali, ale budeme dál předkládat vlastní návrhy, poslouchat vaše připomínky a věřit, že spolupráce, o které hovořil starosta na ustavujícím zasedání, nezůstane jen prázdnou proklamací. Prozatím nikdo z vedení města o naše odborné znalosti a zkušenosti nestál, a neobrátili se na nás ani se žádnou žádostí o pomoc či podporu. Tak snad už příště.

A prosím, nezapomeňte si dojít prohlédnout do vstupní chodby radnice návrhy na úpravu prostoru po bývalém zdravotním středisku. Jsou zajímavé a inspirující, bohužel nedodržují plně zadání městem v počtu parkovacích míst a na prostranstvích před nimi a v jejich bezprostředním okolí je opět plánována dlažba. Třeba se vám budou líbit nebo k nim budete mít připomínky. Zapište svoje nápady a připomínky do sešitu v knihovně. Předem děkujeme.

Za sdružení Pro Mšeno

Marcela Prieložná