OlešnoRájŠkolaVečer před kostelem sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kadlínští senioři zahájili čtvrtou sezonu


Kadlín - Sdružení seniorů Kadlín má za sebou už tři roky pestré činnosti. V loňském roce se uskutečnilo 26 schůzek, z toho čtrnáctkrát jsme se sešli v knihovně při přátelském posezení a řešení organizačních záležitostí či besedách. V období tropických veder se schůzky nekonaly. Řada setkání byla zaměřena čistě pracovně. Zbývajících dvanáct setkání se uskutečnilo mimo knihovnu na různých místech.

Poněvadž většina členů jsou ženy, oslavili jsme MDŽ a ke konci roku jsme se sešli na předvánočním večírku. Obě akce byly doplněny menším pohoštěním.

Během letošního roku jsme například tvořili velikonoční dekorace ze sena pod vedením lektorky paní Jany Císařové. Na zahradě obecního úřadu jsme sázeli brambory a zároveň ochutnávali výtvory z brambor a opékali buřty. Pro Jakubskou pouť v obci jsme spolu s dětmi tvořili a zdobili dožínkové věnce. Opakovaně jsme vyráběli rovněž věnce adventní.

Velmi zajímavou prací bylo tvoření papírových hvězdiček z roliček toaletního papíru.

Většinu ručních pracovních aktivit vedla a připravovala naše předsedkyně Jitka Nová. Je totiž velmi šikovná a dobře se jí dařilo rozpohybovat naše ztuhlé a nemotorné ruce. Byla to užitečná fyzioterapie.

Opětovně, už poněkolikáté jsme v keramické dílně na Vysoké vyráběli užitkovou keramiku. Také jsme společně navštívili muzeum cukrovarnictví a cukru v Dobrovici. Výlet byl ukončen menším posezením v cukrárně, kde toho ke konci prodejní doby bohužel už moc neměli.

Do stručného vyjmenování našich aktivit je ještě třeba uvést sázení lípy Svobody ke 100. výročí vzniku Československé republiky na návsi před obecním úřadem.

Zdeněk Šesták, Kadlín