BrusnéSedlecRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkVěž kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenské běhy na sklonku roku uzavřela „Boudecká“


Mšensko - Advent je pro křesťanskou veřejnost téměř nejsvátečnějším obdobím celého roku. Pro jiné je pak znamením blížícího se konzumního volna, kterému vznešeně říkají vánoční svátky. Pak tu máme ještě jednu skupinu. Tou jsou sportovci (cyklisté, triatleti či běžci), kteří se po dlouhé sezóně potřebují zbavit svalové únavy, oklepat ze sebe drobná zranění, ale také začínají s přípravou na další sezonu. Příprava nebývá jen teoretická.

Všichni kupříkladu polykají kilometry po lesích v chladných dlouhých zimních večerech. Aby si tuto ne úplně záživnou část sportovcova roku zpestřili, uvítají závod. Nemusí být dlouhý nebo extra náročný. Stačí, že se sejdou, popovídají si o plánech do příštího roku, zhodnotí ten končící a pochopitelně v rámci nedělního dopoledne „vyplivnou plíce“.

Ideálním místem pro tuto radost se stala Boudecká rokle v Kokořínském údolí, na okraji osady Vojtěchov. Poosmé se tu sešli soupeření lační muži, ženy i děti. TJ Sokol Mšeno za podpory obce zde pořádá „pouťák“. Ano, Běh Boudeckou roklí je malý závod, který si nehraje na nic více, než uzavření sportovního roku. Každý, kdo se chce upřímně usmát na své známé či kamarády, je tu velmi vítán.

Rád bych se rozepsal o tom, jak Jirka Miler porazil rozdílem třídy všechny kolem. Nebo o tom, jak Anička Machová byla zklamaná z vlastního výkonu, přestože ještě není ani ve věku dorostenky a běhá, jako by byla velmi zkušenou atletkou. Také bych neměl zapomenout, že Radka s Michalem obhájili vítězství v poháru, který Boudecká uzavírá. A co třeba Pavel Mráček, porážející chlapíky o generaci mladší (kdo ho zná, není překvapen). Případně bych měl zmínit Karolínu Růžičkovou, která naše závody obohacuje od dětství a letos zaslouženě vyhrála ženskou kategorii. Hlavní poděkování a gratulaci však směřuji nenápadně působícímu Václavovi Mrázovi. Mnoho let se tento chlapík z Mělníka pravidelně účastní závodů pořádaných mšenským Sokolem, avšak letos prvně jsem měl tu čest předat mu malý pohár přeborníka ve Mšenských bězích.

V roce 2019 připravujeme drobné změny. Běh Debří i Běh Boudeckou roklí sjednotí trasy pro ženy i muže. Věřím, že délka tras 5,4 resp. 6,8 km bude pro všechny přijatelná.

Do letošního roku vykročme tou správnou nohou a s úsměvem na tváři.

Martin Kauler