Obřadní síň radniceBusta F.PalackéhoBezděz (foto: Zd. Bergl)Náměstí Míru v noci

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Obměna ve vedení města Mšena


Vážení občané,

dovolte, abych i já reagoval na situaci po podzimních volbách a také na předchozí články v tomto listu. Nebudu se pouštět do detailů a chci se vyvarovat žabomyších sporů o každou větu, kterou někdo napsal či řekl, ale některé zásadní věci by zaznít měly.

Předem děkuji všem voličům, kteří přišli k volbám, a ještě více těm, kteří dali hlas našemu uskupení a umožnili nám těsné vítězství. Po volbách vždy nastává složitá chvíle, kdy je třeba sestavit městskou „vládu“, tedy radu města. Proběhla řada jednání mezi zvolenými uskupeními, jejichž průběh již zde částečně popsali jiní autoři. Vybrali jsme si za partnery ty zastupitele, s nimiž jsme našli porozumění jak programové, tak lidské, a pánové z „Patriotů“ se stali členy rady města. A po pár schůzích rady musím říci, že členy agilními a iniciativními, tedy platnými.

To, že společně disponujeme v zastupitelstvu těsnou většinou, vůbec neznamená, že nechceme ostatním naslouchat. Přijali jsme navržené změny jednacího řádu, souhlasili s častějším pořádáním zasedání, zveřejňujeme na webu zápisy ze zasedání a realizovali jsme několik drobných námětů, se kterými přišli zastupitelé z volební strany „Pro Mšeno“. V konstruktivním dialogu a spolupráci chceme pokračovat, pokud o to bude zájem, neboť proto nás všech 15 bylo zvoleno. Některé neuvážené návrhy však podpořit nemůžeme, jako například požadavek na zastavení stavby v Mělnické ulici a přepracování projektu, to by mohlo vyvolat nemalé negativní následky. Také osočování ze strany některých jedinců, že lžu (J. Flígl), že jsme městu způsobili škodu, a vyhrožování trestním stíháním (kvůli střeše na staré škole) nic dobrého Pro Mšeno nepřinese.

Pevně doufám, že povolební vášně brzy utichnou a budeme se společně věnovat rozvoji našeho města.

Martin Mach
starosta Mšena