SedlecSkalička v ziměObří hlava a žábaSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze mšenské základky


O klobouk kouzelníka Pokustóna

Ve čtvrtek 22. listopadu odpoledne se už tradičně konalo školní kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna. Letos se zúčastnilo šest týmů, které měly připravené zajímavé fyzikální pokusy s komentářem.Odborná porota hodnotila předvedení pokusu, správnost vysvětlení i vlastní vystupování soutěžících. Jako obvykle bylo poznat, že se žáci připravovali velmi svědomitě a předvedené pokusy byly velice zajímavé. Chtěli bychom soutěžícím poděkovat, že si pokusy připravili ve vlastním volnu. Navíc většina z nich se soutěže zúčastnila v hodinách mimo jejich pravidelný rozvrh. Jaké byly výsledky? Uvádíme pouze první tři týmy, které mají šanci dostat se do finálového kola.

1. Denisa Skočdopolová, Tereza Štičková: Tekoucí kouř
2. Veronika Haramulová, Aneta Ščípová: Vybuchující sopka, nafukovací balónek
3. Lukáš Horník, Patrik Jurčík: Hrátky s tlakem

Mgr. Jan Podpěra

Plavecký výcvik
Od 26. listopadu probíhá výuka plavání pro první stupeň, konkrétně pro třídy 3., 4.A, 4.B a 5.B. Žáci jezdí jednou týdně do krytého plaveckého bazénu na Mělník, kde se učí základním plaveckým dovednostem. Poslední lekce proběhne 9. února 2019.

Přebor škol v šachu
Za účasti šesti školních týmů se uskutečnilo regionální kolo přeboru škol v šachu. Do krajského kola v Neratovicích postupují Gymnázium Palackého Ml. Boleslav a ZŠ Mšeno.

Beseda pro deváťáky
V rámci projektu Jeden svět na školách proběhla v pátek 30. 11. beseda pro deváté ročníky s panem Fuxou. Žáci viděli film o únoru 1948.

Mikulášská nadílka ve škole
Ve čtvrtek 6. prosince naše žáky navštívil Mikuláš se svou družinou. Doprovázeli jej andělé a řetězy rámusila tlupa čertů. Navštívili žáky 1. až 5. tříd, aby se zeptali, zda jsou ve třídách pilné a hodné děti. Každý z nás přece občas zlobí. Hříšníci dostali šanci vykoupit se básničkou nebo písničkou. Někde recitovala nebo zpívala celá třída. Nezůstalo však jen u žáčků školy. Mikuláš s doprovodem navštívil také naše paní kuchařky. A protože jim zarecitovaly básničku a vaří velmi chutně, žádnou z nich si do pekla neodnesli. Velké poděkování patří (již tradičně) žákům devátých tříd, kteří se přestrojili za Mikuláše, čerty a anděly a pro mladší spolužáky uspořádali nadílku. A následující den na sále připravili Mikulášskou diskotéku.

Vánoční turnaj ve stolním tenise
Za účasti dvaceti hráčů se 7. a 14. prosince konal tradiční turnaj stolních tenistů. Vítězem se stal Vilém Walter před Matějem Hanzelínem, na třetím místě skončil David Málik.

Loutkando Grando
Ve středu 12. prosince odjely I., II., III. a IV.B třídy do Prahy na představení LOUTKANDO GRANDO. Děti se zábavnou formou seznámily s gotickými hudebními nástroji. Představení bylo oživeno loutkami na způsob černého divadla.

Vánoční jarmark
Ve čtvrtek 13. prosince se ve škole konal tradiční jarmark. V nabídce byly výrobky, které vytvořili sami žáci nebo výrobky darované od rodičů. Od 16 hodin na sále školy začal kulturní program, na který si třídy připravily různá vystoupení.

Vánoční badmintonový turnaj
Letošní novinkou je kroužek badmintonu, který navštěvují převážně žáci devátých ročníků. Na turnaj se nakonec přihlásilo pouze 6 hráčů, a tak mezi sebou mohli poměřit síly v systému každý s každým. Nejlépe z toho vyšel Lukáš Zajíc, který si připsal 5 výher, a získal tak zlatou medaili. Na dalších příčkách už byl souboj vyrovnanější, stříbrnou příčku obsadila Lucka Bolardová a bronz Naty Tichá.

Šesťáci v Planetáriu
Předvánoční středu strávili žáci 6. tříd v Praze. Nejdříve si v Mercuria Laser Game užili „trochu“ adrenalinového pohybu v týmových hrách. Poté se přesunuli o pár bloků dále do Planetária. Před vlastním vzdělávacím programem Kde začíná vesmír? stihli vypracovat 15 úkolů pracovního listu a ještě si prohlédli a vyzkoušeli exponáty v atriu. Promítání v patnáctimetrové kupoli projekčního sálu bylo zajímavým shrnutím poznatků ze zeměpisu o našem „vesmírném okolí“.

stranu připravila R. Nečasová