Černík (foto: O.Vokál)Oltář v kostele sv. MartinaŠkolaVěž kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze mšenské základky: děti hrály piškvorky


Pernštejni - Antický Řím

V pátek 3. listopadu k nám opět zavítali herci z agentury Pernštejni, kteří si připravili vlastivědno-dějepisný a zábavně-vzdělávací pořad o době římské. Žáci mohli vidět zbroj, ve které se bojovalo, a sami si vyzkoušeli bojový útvar zvaný želva. Dále se dozvěděli něco ze života G. J. Caesara a dalších vládců té doby.

Osmáci ve Škodovce

V úterý 6. listopadu se osmá třída a zájemci z devátých tříd vydali do Mladé Boleslavi, kde navštívili Škoda Muzeum a prohlédli si výrobní prostory závodu.

Piškvorkiáda 2018

V pátek 9. listopadu se dva pětičlenné týmy vypravily reprezentovat naši školu v soutěži „Pišqworky 2018”. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a zároveň pro studenty středních škol. Letos se oblastního kola zúčastnilo rekordních 20 týmů ze základních i středních škol. Týmy byly rozděleny do čtyř pětičlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Naše týmy se určitě neztratily. Ve skupinách oba týmy obsadily třetí místo. Postup do dalších vyřazovacích bojů jim utekl jen o kousek. Chtěl bych tímto poděkovat našim reprezentantům za vzornou reprezentaci školy. Mgr. Jan Podpěra

Druháci v zahradnictví

Děti ze druhé třídy se v rámci předmětu prvouka podívaly do místního zahradnictví pana Karla Zabilánského. Prohlédly si skleníky s podzimní i jarní výsadbou. Viděly, jak se za každou vypěstovanou květinou skrývá spousta práce a energie. Na závěr dostaly pro své maminky milé podzimní dárky.

Mgr. Eva Malá

Futsalová liga dívek v Pardubicích

Výběr fotbalistek ZŠ Mšeno se zúčastnil republikového semifinále futsalové ligy dívek v Pardubicích. V konkurenci ZŠ z Třeboně, Pardubic, Studence a Hrádku nad Nisou nakonec obsadily 4. místo za dvě remízy a dvě porážky.

ČEPS Cup - florbalový turnaj pro 1. stupeň

Za účasti pěti týmů se na Mělníku uskutečnilo okresní kolo florbalového turnaje pro žáky 1. stupně (ČEPS Cup 2018). Naši si vedli výborně a skončili na druhém místě. O vítězi - ZŠ Pšovka rozhodlo pouze více vstřelených branek. Za nejlepšího hráče turnaje byl neoficiálně označen žák V.B Vilém Walter.

Mgr. Jaroslav Kůtek

Florbalový turnaj mladších žáků

Pět týmů se na Mělníku zúčastnilo místního kola florbalového turnaje pro mladší žáky (ročník 2005 a mladší). Turnaj byl velmi vyrovnaný a o vítězství se vždy bojovalo až do samého konce utkání. Naši hráči nezkušenost s velkým florbalem nahrazovali bojovností a kluci byli mělnickým školám zdatným soupeřem.

(stranu připravila R. Nečasová)