OlešnoObří hlava a žábapamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Podzimní sokolské sportování


Na konci září se jako každý začátek školního roku rozeběhl i kolotoč sportovních oddílů v sokolovně. Každý všední den odpoledne je sokolovna plná nadšených sportovců, kteří mají opravdu pestrý výběr. Pondělky patří cvičení rodičů s dětmi, ty potom střídají gymnastky. V úterý si přijdou na své chlapci z oddílu florbalu, kde jsou ale vítána i děvčata. A protože sokolovna není nafukovací, oddíl atletiky byl přesunut do tělocvičny základní školy a v případě pěkného počasí se trénuje na víceúčelovém hřišti za ZŠ. Ve středu opět probíhá gymnastika a ve čtvrtek cvičení všestrannosti pro mladší i starší žactvo, samozřejmě nesmíme zapomenout na oddíl lezení na umělé stěně, který navštěvuje kolem šedesáti mladých lezců ze Mšena i širokého okolí.

I dospělí jsou sportovně aktivní a v podvečerních hodinách se scházejí v sokolovně, ženy mají na výběr z několika druhů cvičení – posilovací, kondiční, zdravotní. Během týdne se na hřišti vystřídá několik skupinek badmintonistů a nechybí ani volejbal.

Nohejbalový turnaj

Na konci září proběhl již X. ročník nohejbalového turnaje Memoriál Václava Mokrého, na který přijelo 12 družstev. Na začátku proběhlo rozlosování do dvou skupin, kde hrál každý s každým a do pavouka se probojovaly 4 nejlepší týmy z každé skupiny. Putovní pohár pro vítěze si již poněkolikáté odvezli hoši z Dolních Beřkovic.

Pořadí: 1. Dolní Beřkovice 2. Nevím 3. Potůček I 4. Batalion 5. - 8. Potůček II, Trable, Lanýži, Tři bratři 9.-12. VHV, Ranaři, Vrátno, Papéni

Atletické závody Mělník

O pohár starosty TJ Sokol na Mělníce se přijela utkat i mšenská výprava, která čítala 28 závodníků v různých kategoriích. Byly pro ně připraveny trasy od 300 metrů až po 3 kilometry. Ze závodů jsme si odvezli 5 cenných kovů – jedno zlato, dvě stříbra a dvakrát broz. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci.

Tenisový turnaj

První říjnovou neděli se 14 tenisových nadšenců sešlo na kurtech za sokolovnou, aby opět poměřili své tenisové síly. Jako tradičně proběhlo na úvod rozlosování do smíšených dvojic, které se pak utkaly „každý s každým“ v jedné skupině. Po sečtení bodů z toho nejlépe vyšla dvojice Kolumpek – Nečasová R., kteří získali putovní pohár pro vítěze.

100 let republiky - 28. říjen

Tento sváteční den začal pro mnohé z nás v Debři, kde proběhl závod v přespolním běhu. I přes velmi nevlídné počasí (zima, déšť) se na start postavilo přes 60 malých i velkých běžců. Po skončení
závodů jsme se sešli na Šibenci, kde byla zasazena sokolská lípa a pozdní odpoledne patřilo oslavě výročí 100 let republiky. Ten samý věk oslavila i budova sokolovny, kde proběhl kulturně – sportovní program.

Radka Nečasová