Večer před kostelem sv. MartinaOlešnoBrusnéOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Obyvatelé Lobče otevřeli Zahradu Šťastné chvíle


Lobeč - Obyvatelé Lobče v den stého výročí Československé republiky slavnostně otevřeli Zahradu Šťastné chvíle, kterou obec vybudovala u budovy obecního úřadu, v níž zároveň sídlí i Muzeum Eduarda Štorcha. A poblíž pomníku padlých v 1. světové válce společně vysadili lípu svobody.

„Do kořenů jsme uložili schránku s dobovými artefakty,“ řekl starosta Lobče Jarmomír Šimonek, který v rámci své řeči poděkoval rodině Vašíčkových. Ta totiž během slavnostního okamžiku obci a jejím obyvatelům věnovala zvon, který bude instalován ve věžičce místního kostela Povýšení svatého kříže. „Půjde o slavnostní akt, na který pozveme zástupce litoměřické diecéze,“ doplnil starosta.

Zvon, který Vašíčkovi obci věnovali, nese jméno Rudolf. „Pojmenovali jsme ho po mém otci, který je pochován právě na místním hřbitově u kostela,“ přiblížil Petr Vašíček a dodal, že zvon dokonce sami vyráběli. Samozřejmě pod dohledem odborníků. „O jednom červnovém víkendu jsme s manželkou Alenou a našimi dětmi vyrobili formu, roztavili zvonovinu, formu naplnili a následující den jsme zvon nechali posvětit,“ vylíčil Petr Vašíček.

Na závěr slavnostní akce starosta poděkoval všem zúčastněným a pozval je do hospůdky na obecní guláš a posezení.

Jiří Říha