Sousoší panny Marie, foto: Petra NejedláVojtěchovBezděz (foto: Zd. Bergl)Sedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Chorušická školka otevřela novou třídu


Chorušice - O letních prázdninách v chorušické mateřské škole probíhala velká úprava vnitřních prostor a začátkem školního roku pak výstavba nové příjezdové cesty.

Původní prostory školky byly vymalovány a vybaveny novým nábytkem, kladli jsme důraz na vytvoření zájmových a klidových koutků.

Nově byla vybudována další třída pro dvouleté děti. I v té je samozřejmě nový nábytek, ergonomicky přizpůsobený dětem do tří let. Nechybí přebalovací pult ani didaktický koberec pro výuku barev.

Školka byla dále rozšířena o učebnu logopedie, kde každý den probíhají preventivní logopedické chvilky pro předškolní děti. Od září má školka i speciálního pedagoga. Díky tomu můžeme vzdělávat děti s poruchou řeči i přijímat děti cizinců. O děti se s láskou starají tři učitelky, asistent pedagoga, chůva pro děti mladší tří let, školnice i paní kuchařka.

Od září 2018 máme každý den otevřeno od 6 do 16.30 hodin pro 32 dětí z okolí. Každé odpoledne se konají zájmové kroužky. Máme výuku hry na sopránovou flétnu pro děti již od tří let, výuku hry na housle pro všechny včetně dospělých. A samozřejmě výtvarný, sportovní i taneční kroužek. Za to všechno děkujeme zejména firmě pana Vincence z Neratovic, která přestavbu školky zvládla v rekordním čase šesti týdnů. Chceme poděkovat i zastupitelům obce Chorušice, včetně pana starosty Martina Bauera, kteří náš návrh podpořili a umožnili zrealizovat.

V neposlední řadě děkujeme paní ředitelce OU Kanina Mgr. Andree Šimečkové, která nás v den kolaudace překvapila sponzorským darem. Zástupce školy pan Petr Csabai, Dis. předal naší školce květinovou výzdobu před vchod i do interiéru.

V září pro nás kaninské učiliště uspořádalo nádherný sportovní den. Žáci a učitelé připravili pro chorušické školkové děti mnoho sportovních aktivit a soutěží a my jim za to velice děkujeme.

Bc. Naďa Jelínková
pověřená řízením MŠ