Pamětní deska dr.J.Píče na radniciMasarykova škola ve MšeněNáměstí Míru panoramatickySedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mladé sportovkyně zaběhly dva traťové rekordy


Mšeno - Sváteční den lze oslavit různě. Můžeme vyrazit na výlet, doma si číst nebo jej využít k práci na zahradě. Konzumně založení jedinci navštíví některý z obchodů. Sportovci mezi sebou rádi soupeří a někteří cestu na závod spojí se zmiňovaným výletem. Osmadvacátý říjen je ve Mšeně v lesoparku Debř dnem, kdy závodí běžci. Letos počtrnácté. Letošní ročník byl v pravdě výjimečný. Celá republika slavila sté výročí založení.

Od pondělka slibovaly předpovědi počasí opravdový nečas. Teploty kolem 5 stupňů, trvalý déšť, k polednímu dokonce se sněhem. Meteorologové tentokrát nezklamali. Chlad, že by psa nevyhnal, a opravdový déšť, po kterém jsme volali celé léto.

V neděli v devět hodin ráno jsme společnými sokolskými silami nachystali stany, aby se sportovci i jejich doprovod mohli alespoň částečně schovat. Nejprve se zdálo, že mnoho účastníků nepřivítáme. Po čtvrthodině však bylo jasné, že se naplní nejen kategorie dospělých, ale i všechny kategorie dětí předškolních i školou povinných. Smekám před všemi dětmi i jejich rodiči nebo prarodiči klobouk.

Důkazem, že mládí hřeje, jsou dva traťové rekordy. Novoborská Majda Lotová překonala svým časem 10:16 všechny doposud stanovené rekordy napříč kategoriemi. A to svým věkem náleží teprve ke staršímu žactvu I. Radost z
pohybu ve svátečním nedělním dopoledni nakonec mělo 33 dětí, jedna dorostenka (Vendula Ryšavá - rekordní čas 11:53, byť ne tak skvělý jako zmiňovaný Majdin) a 33 dospělých.

Tradičně nejpočetnější byla kategorie muži 40-50 let. Zato pubescentům se obvykle nechce. Za pořadatele TJ Sokol Mšeno (Danu, Hanu, Květu, Petru, Radku, Pavla a dva Martiny) děkuji všem, kteří se řídí heslem, že není špatné počasí, pouze špatně oděný běžec. Dále děkuji městu za podporu, kterou nám celoročně poskytuje. Též zvu všechny, kteří se rádi hýbou, na Běh Boudeckou roklí. Ten pořádám poosmé v tradičním termínu o třetí adventní neděli 16. prosince 2018.

Martin Kauler