Výstava prací žáků ZUŠ na radniciVojtěchovBoleslavská ulice a školaSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Pěvci věnují adventní turné památce Karla Horňáka


Mšeno - Mšenský pěvecký sbor Intermezzo každou středu intenzivně zkouší na letošní adventní koncerty, aby jimi vzdal úctu svému bývalému sbormistrovi Karlu Horňákovi, jenž stál před čtrnácti lety u jeho založení.

Karel Horňák zemřel 17. srpna a již 29. srpna se sešla většina členů sboru, aby jednomyslně schválila nastudování letošních adventních koncertů s tím, že budou ve svém celku věnovány památce nezapomenutelného sbormistra. Všechny skladby programu Karel Horňák připravil a částečně také již nazkoušel. Sbor má tedy na čem stavět. Návštěvníci devíti adventních koncertů v obcích Liblice, Medonosy, Chorušice, Nebužely, Byšice, Libkovice, Krabčice, Lobeč a Mšeno tak mají možná poslední příležitost slyšet skladby, které Karel Horňák upravil a zařadil do programu letošního adventního cyklu.

Závěrečný koncert se koná v sobotu 22. prosince 2018 od 17 hodin v chrámu svatého Martina ve Mšeně, tedy v domovské obci sboru. Návštěvníci koncertu mimo jiných uslyší i píseň Karla Wágnera a Jiřího Suchého Když je mi nejhůř se sólistou Milošem Jírou, píseň Ennia Morriconeho La Califfa se sólistkou Helenou Vajdlovou nebo píseň Josepha Carleton Beala Vánoční zvonky, v níž exceluje celý sbor.

Dr. Josef Šebesta