V úterý 18. září k nám do školy přijel odborný lektor z Českého červeného kříže a zájemci z řad žáků se mohli zúčastnit dvouhodinového kurzu první pomoci.

Kulatý stůl na radnici

V pondělí 17. září se vybraní žáci zúčastnili veřejného fóra na radnici ve Mšeně „Desatero problémů města Mšena 2018“, kde u stolu mládeže přispěli do diskuze svými nápady.

Sportuj ve škole

Dříve projekt Hodina pohybu navíc, který probíhal pod hlavičkou MŠMT, se tento rok změnil na projekt Sportuj ve škole a zaštiťuje ho Asociace školských sportovních klubů. Projekt je určen pro žáky prvního stupně, kteří mají
rádi pohyb a chtějí sportovat. U nás probíhá Sportuj ve škole ve třech dnech a žáci mohou navštěvovat jeden z nich. V projektu se věnujeme míčovým i jiným kolektivním sportům, základům gymnastiky a atletiky a rozvoji všestrannosti.

Úspěšný atletický čtyřboj

V úterý 18. září se družstva starších žáků a žákyň zúčastnila atletického čtyřboje družstev v Neratovicích. Naše týmy zvládly 60 m, hody/vrhy, skoky a vytrvalost velmi dobře a v okresní konkurenci obstály. Chlapcům utekl bronzový stupínek o pár bodíků a skončili na pěkném 4. místě. Dívky navázaly na úspěšné loňské vystoupení a opět vybojovaly skvělé 2. místo.

Týden mobility

Ve čtvrtek 20. a pátek 21. září se uskutečnil projekt Dopravní výchova a bezpečně do školy. Mladší děti se vydaly ke mšenské mateřské škole, kde společně s tamními dětmi malovaly na silnici, a pro starší žáky byla před školou připravena slalomová dráha, kterou projížděli na kole.

Jablíčkový den

Druhá třída si ve čtvrtek 20. září připravila „Jablíčkový den“. Jablíčkové téma prolínalo matematikou - skládala se puzzlová jablíčka s příklady, češtinou - četl se článek o jablíčkách, ale hlavně pracovními činnostmi a výtvarnou výchovou. Jablíčkového skřítka si děti vzaly domů a mamince upekly malého jablíčkového šneka.

Mgr. Eva Malá, třídní učitelka

Regionální školní florbalová liga

RŠFL 2018/2019 se celkově účastní 16 škol, rozdělených do 2 divizí (Kralupy - 8 a Mělník - 8). Celkově odehrají naši hráči 14 utkání ve své „mělnické“ divizi, a pokud se jim bude dařit, mohou postoupit do závěrečného finálového klání v Kralupech o absolutního vítěze ligy (postupují vždy pouze první 4 týmy z každé divize). Na prvním turnaji jsme uhráli 2 remízy proti ZŠ Seifertova Mělník a 3. ZŠ Neratovice a odvezli si 2 body.

Přespolní běh Polabím

V úterý 25. 9. se vybraní žáci zúčastnili okresního kola přespolního běhu na Mělníku. Chlapci ze 6. a 7. třídy obsadili 4. místo a nejstarší dívky i chlapci skončili shodně na 3. místě. Družstvo chlapců i dívek z prvního stupně zvítězilo a postoupilo do krajského kola, které proběhlo 9. října v Kutné Hoře a obě družstva tam shodně obsadila 6. místo.

Soutěž v první pomoci

V soutěži, kterou pořádá Soukromá střední zdravotnická škola Mělník, družstvo deváťaček obsadilo skvělé první místo z 12 družstev a druhé družstvo složené z žáků osmé třídy skončilo na velmi pěkném 8. místě.

Exkurze šestých ročníků

6. října se žáci VI.A a VI.B vydali do Mladé Boleslavi, kde si prohlédli výstavu Za klenoty Nilu s programem a výtvarnou dílnou. Ve druhé části exkurze navštívili minizoo v Ekocentru Zahrada.

Malá kopaná

Za účasti 5 týmů se 11. října odehrál turnaj v malé kopané o postup do finále okresu. Náš tým vybojoval (po zbytečných komplikacích) 2. postupovou příčku a postoupil do Neratovic, kde se utkal s nejlepšími celky okresu a nakonec obsadil 6. místo v okrese.

Školní kolo Piškvorkiády

Ve čtvrtek 11. října se v učebně fyziky od 14 hodin konalo školní kolo soutěže v hraní piškvorek. Školního kola se zúčastnilo 22 žáků z druhého stupně. Každý si mohl zahrát až 11 duelů. Za vítězství se udělily 2 body, za remízu 1 bod. Ti nejlepší sestaví 2 soutěžní týmy a v pátek 9. listopadu se v Mladé Boleslavi zúčastní oblastního kola.

Mgr. Jan Podpěra

Divadelní představení Mělník

V pátek 12. 10. se VII.B, VIII. a IX. AB vydaly na Mělník do kulturního domu, kde zhlédli představení Like Shakespeare a dozvěděli se více o tomto autorovi a jeho dílech. Některé třídy zůstaly ještě v Mělníku a navštívily exteriérovou výstavu Mělník na cestě k 28. říjnu 1918.

Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 18. 10. se výběr žáků a žákyň 4. a 5. tříd zúčastnil florbalového turnaje na Mělníku, kde obsadili 5. místo.