Se zahájením školního roku se naplno rozjel i šachový kroužek při ZŠ Mšeno. Pokročilejší šachisté se pravidelně zúčastňují regionálních turnajů pod hlavičkou Sokola Mšeno, který je členem Šachového svazu ČR.

Poslední zářijový víkend se konal dvoudenní turnaj na učilišti v Kanině. Mšenský oddíl zde reprezentovali Matěj Hanzelín, Jakub Burda a Nikola Krupka.

Turnaje se zúčastnilo 20 šachistů z Prahy, Kralup, Neratovic, Bakova, Mšena a Mladé Boleslavi. Prvenství si odvezl do Prahy Vojtěch Schula, který jako jediný nebojoval o postupové body do Středočeského krajského přeboru. Z našich žáků se nejlépe umístil Jakub Burda - 7. místo. Matěj Hanzelín skončil na 11. místě a Nikola Krupka na 17. místě.

Poděkování si zaslouží vedení kaninského učiliště, které nám poskytuje veškeré zázemí pro šachy a pro další sportovní aktivity.

Prodloužený zářijový víkend šachově pokračoval v neděli v restauraci U Zlatého lva, kam se přesunul tradiční Turnaj šachových beznadějí, pořádaný dosud v Kanině.

Turnaje se zúčastnilo 23 borců ze tří krajů ČR. Nejvzdálenější účastníci dorazili až z Mostu a z Povrlů. V turnaji s recesistickým názvem se neodměňuje jenom vítěz, ale naopak poslednímu náleží titul „Šachová beznaděj“. Tentokrát si ho odvezla Tereza Kuličková z oddílu CAISSA Roztoky. Vítězem turnaje se stal Jiří Gregor z Prahy. Mšenský Sokol měl v turnaji jediného zástupce, který byl zároveň pořadatelem, rozhodčím a autorem tohoto článku v jedné osobě. Skončil jsem na 6. místě, což vzhledem k pitnému režimu se šachovými přáteli nebyl vůbec špatný výsledek.

V říjnu jsme zavítali na dva turnaje do sousedního Libereckého kraje. Kolize s fotbalem bohužel zapříčinila, že jsme turnaje obsadili vždy jen jedním hráčem.

6. října nás ve Varnsdorfu reprezentoval Jakub Finkous, který se umístil ve druhé polovině startovního pole. Úspěch jsme slavili 20. října na turnaji v Liberci, kde Adam Ščasný vybojoval v devítikolovém turnaji stříbro v kategorii III. liga. Přitom ještě tři kola před koncem turnaje byl na čele.

Koncem října absolvujeme s pokročilejšími žáky šachové soustředění v Harrachově. Ale o tom až v dalším čísle.