VojtěchovHra světelVečer před kostelem sv. MartinaKlika, kostel sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Příznivci filmů se dva roky scházejí v Baťovně


Mšeno - Už druhým rokem se jedenkrát v měsíci scházíme ve velmi příjemném prostředí Baťovny. Roztáhneme plátno, zapneme dataprojektor, zhasneme. Do ruky sklenku vínka, půllitr Lobečského, colu, čaj, každý podle své chuti. Na talířek obložený chlebíček či výborný domácí zákusek od paní Jany, prostě pohodička... A může se promítat!

Promítáme většinou filmy z filmového festivalu Jeden svět, což je bohulibý projekt nevládní neziskové organizace Člověk v tísni. Festival každý rok uvádí přes stovku kvalitních dokumentárních filmů z celého světa. Má široké tematické zaměření od politických kauz a nedemokratických režimů přes rozvojová témata až po sociální otázky, životní prostředí a životní styl, opravdu je z čeho vybírat.

Proč a o čem píše 106letá Švédka blog? Co mají společného nejsevernější obývané místo na Zemi Thule a polynéský ostrov Tuvalu? Dokáže teheránská dívka Sonita uprchnout před Talibánem a splnit si svůj sen, stát se slavnou raperkou? Jaké je skutečné pozadí olympiády v Soči? Má šanci přežít a uchránit svou rodinu Chaj–Jen neboli Hooligan Sparrow – lidskoprávní aktivistka v Číně? Afghánistán… Tam, kde cena patnáctiletého děvčete je 50 ovcí. Afghánistán, kde Člověk v tísni pomáhá rodinám zajistit stabilní zdroje příjmů, postavit se zase na vlastní nohy.

Lze mezi osmdesátkou a stovkou dělat atletiku na vrcholové úrovni? Jak se žije homosexuálům v Rusku? A jak zvládají výchovu dětí homosexuální páry jinde ve světě? Znáte finskou punkovou skupinu Perrti Kurrikka´s Name Day? Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Může se soubor seniorů a seniorek z Nového Zélandu, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, úspěšně zúčastnit světové hiphopové taneční soutěže v Las Vegas? …prostě není dokument jako dokument! Z těchto by každý vydal na pořádný film, žánr různorodý - drama, detektivka, komedie, akčňák - račte si vybrat!

Nejbližší projekce bude ve čtvrtek 25. října od 19 hodin v Baťovně. Promítat budeme film Za Hranicemi možností, který je intimním portrétem odvrácených stránek sportu. Film odhaluje ruský tréninkový systém, který v honbě za dokonalostí překračuje všechny meze.

A další projekce může být zcela podle vašeho gusta, stačí si vybrat na www.promitejity.cz a nahlásit to v Baťovně.

Vstupné se vybírá dobrovolné a vybrané peníze posíláme na konto Člověka v tísni. Takže máme pěkný filmový večer a ještě pomáháme. Přijďte pomáhat také!

Petra Machová