SkramoušBusta T.G.M. v parku před školouVítejte ve MšeněObří hlava a žába

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Děti ze Stránky si užily v zábavním parku


Stránka - Dva měsíce prázdnin utekly jako voda. Abychom dětem ten konec dvouměsíčního lenošení trochu zpříjemnili, rozhodli jsme se uspořádat zájezd „Na rozloučení s prázdninami“. Termín jsme stanovili na 1. září a za cíl své cesty jsme si vybrali Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Chtěli jsme, aby se děti vyřádily na originálních atrakcích, zažily něco zajímavého v zážitkové části parku a případně se i něco nového naučily na naučných stezkách.

Na výlet se těšilo přibližně 20 účastníků, především dětí, ale i jejich doprovod. Radost z výletu nám bohužel trochu zkazilo počasí.
I přes to, že jsme se celé léto pekli při teplotách, které málokdy ze svých výšin sestoupily pod 30 stupňů, v sobotu 1. září se na nás obloha od rána mračila. Z mračení bychom si nic nedělali, to bychom zahnali natěšenými úsměvy dětí, ale z nebe se snášel do té doby všemi tolik očekávaný déšť. Nebyl sice intenzivní, zato vytrvalý.

Ještě před nástupem do autobusu jsme se demokraticky rozhodovali, zda opravdu odjedeme. Nakonec jsme nastoupili a živili se nadějí, že cestou déšť ustane. Nestalo se tak. Čím více jsme se blížili k cíli naší cesty, tím byl možná ještě intenzivnější. Museli jsme tedy začít hledat náhradní „mokrou“ variantu.
S panem řidičem jsme se domluvili a namířili jsme si to směr Hradec Králové. Tam jsme objevili zábavní park Tongo. Rozlohou se sice tomu v Chlumci nad Cidlinou nemohl rovnat, ale co bylo pro nás v tu chvíli mnohem důležitější – byl pod střechou.

V hale jsme našli spoustu atrakcí, které dětem nabídly nezapomenutelné zážitky. Mohly si vyzkoušet jízdu na elektrických čtyřkolkách, zdolat vysokou horu uprostřed parku, zaskákat si na trampolínách nebo uspořádat turnaj v minifotbálku. Nafukovací hrady, prolézačky a skluzavky zase oslovily menší účastníky zájezdu. Na své si přišli i dospělí. V koutku s občerstvením si mohli v klidu vypít kávu a pozorovat své ratolesti při řádění.

Přibližně po třech hodinách jsme park opustili a vydali se na zpáteční cestu. Většinu účastníků výlet unavil, a tak jsme mohli v autobusu sem tam slyšet spokojené oddechování. Kolem 4. hodiny odpolední jsme se šťastně vrátili domů. „Sláva nazdar výletu, sice jsme zmokli, ale už jsme tu!“

I přes to, že nám počasí nepřálo, konstatovali jsme, že se výlet vydařil a budeme přemýšlet nad příštím.

Děkujeme panu řidiči, že měl s námi trpělivost, a především za to, že jsme operativně mohli zareagovat na nepřízeň počasí a užít si poslední prázdninový víkend.

Jaroslava Kloudová