Mšeno - O víkendu 8. a 9. září se ve Mšeně jela 35. motocyklová soutěž za mezinárodní účasti Alpe Adria Cupu. Enduro má ve Mšeně dlouholetou tradici, kterou se snaží udržovat Enduro klub Mšeno s hrstkou nadšenců. Letošního ročníku se zúčastnilo na 120 matadorů, a to jak mistrovské soutěže, tak přeborové soutěže. Na Mezinárodní mistrovství ČR se sjelo 35 jezdců, mezi nimiž jsme zahlédli domácí jezdce Adolfa Živného, Jana Kašpárka, Svatoslava Boučka i neméně známého Jakuba Horáka, který je z blízkého okolí.

Na tyto jezdce čekal každý den okruh asi šedesáti kilometrů, v němž absolvovali dva měřené testy, a to vše čtyřikrát. Jezdci Přeboru ČR absolvovali tři okruhy a hobby jezdci dva. Mezi hobby jezdci jsme měli též zastoupení, a to Jaromíra Flígla, Vojtu Víta a nestárnoucího Milana Albrechta.

Přes obavy z velkého sucha se týden před soutěží rozpršelo a díky tomu se na trati vytvořily i zajímavé úseky, kde nebyla nouze o bláto a strmé výjezdy.

Jelikož mšenská soutěž byla poslední v seriálu Mezinárodního mistrovství ČR a Přeboru ČR v enduru, po dojetí posledního závodníka byli známí mistři a přeborníci v enduru v České republice. Patrik Markvart se bez rozdílu kubatur stal Mistrem ČR, na 4. místě dojel absolutně Adolf Živný, který se stal juniorským Mistrem ČR. Mistrem třídy E1 se stal Robert Friedrich, E2 Patrik Markvart, vícemistrem třídy E2 se stal Adolf Živný a E3 Jiří Hádek.

Ve třídě hobby, kde jsme měli naše zastoupení, v sobotu na 2. místě skončil Zdeněk Šimáně a na 13. Jaromír Flígl. Ten následující den obsadil 8. místo a na 9. dojel další Mšeňák Miloslav Albrecht.

Rádi bychom poděkovali všem majitelům pozemků - Ing. Jaromíru Šimonkovi, zemědělské společnosti Skalsko, MěÚ Mšeno, OÚ Nosálov, Lobeč a Stránka. Poděkování patří také SK Mšeno za poskytnutí prostoru na stadionu, vstřícnost a ochotu. Dále pak všem sponzorům závodu, mezi nimiž byly Pekárna Mšeno, Cukrárna Jana Živná, Auto Branka, Ave, Pivovar Svijany a Agrohobby Mělník. A velké díky patří hlavně pořadatelům, kteří stále chodí upravovat trať do původního stavu.