Mariánské sousoší na náměstí MíruOlešnoOsvětlení nám. MíruSkalní útvar Pokličky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Šifrovací soutěž Kokořínský komár


Kokořínsko - Sobota prvního září přinesla do České republiky tolik očekávaný déšť. Ne všichni však všeobecné nadšení sdíleli. Na stejný den si totiž organizátoři akce s názvem Kokořínský komár naplánovali druhý ročník své šifrovací hry.

O co jde? Základním principem hry je luštění šifer. Týmy složené ze dvou až pěti hráčů postupně pěšky procházejí kontrolními body - stanovišti. Na každém stanovišti tým obdrží zadání šifry, jejímž vyluštěním získá informace o poloze dalšího stanoviště. Takto postupně projde celou trasu hry. Tým s nejvíce vyluštěnými šiframi (eventuálně s přihlédnutím k dalším pravidlům – např. čas v cíli) se stává vítězem hry.
Týmů, které se nepříznivým počasím nenechaly odradit, přijelo na Kokořínsko hned pětačtyřicet. Celkem téměř dvě stovky účastníků.
Ti nejdříve na startu vyslechli základní informace o průběhu hry a po oficiálním zahájení mohli rozbalit své startovní obálky. V nich na ně čekala úvodní šifra a po jejím vyluštění už mohli s deštníky a zabaleni v pláštěnkách vyrazit na trasu. Ta měřila přibližně 12 kilometrů a z Autokempu Kokořín vedla Podhradskou cestou, dále přes Pokličky, Malou Jestřebici a skalní hrad Nedamy zpět na hrad Kokořín. Během cesty si pak musely týmy pro úspěšné dokončení hry lámat hlavu ještě s deseti dalšími šiframi.

Do cíle, který byl umístěn v restauraci Pobuda, dorazil jako první tým Zvířátka. A to dokonce v tak rychlém čase, že to překvapilo i samotné organizátory. Na druhém místě skončil tým Snad se někdo přidá a na třetím místě Kokosy. Celkem dorazilo do cíle před koncem hry 35 týmů, přičemž hned devět týmů si se šiframi poradilo bez použití jakékoli nápovědy.

Pokud vás hra zaujala, můžete si na jejích webových stránkách (www.kokorinskykomar.cz) prohlédnout zadání letošních i loňských šifer, včetně znění nápověd a postupu řešení. Sami si tak vyzkoušíte, jak by vám jejich luštění šlo, a třeba se i vy se svým týmem postavíte na start některého z dalších ročníků.

Jaroslav Líbal
organizátor