pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieKostel sv. Martina - Masarykova ulicePamětní deska dr.J.Píče na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Padesátka zlákala 156 nadšenců


Mšeno - Příznivci pěší turistiky, kteří rádi procházejí krásnou krajinou, se v sobotu 26. srpna vydali do areálu mšenského koupaliště. Právě tam totiž startoval už jednačtyřicátý ročník oblíbeného turistického pochodu Mšenská padesátka. A zkrátka nepřišli ani lidé, kteří se na krajinu dívají raději ze sedla svého bicyklu. I na ně pořadatelé ze mšenského Sokola mysleli a připravili pro ně tři různé trasy.

Mezi účastníky letošního pochodu byla i Eva Malá Šťastná, která pochod absolvovala podruhé. „V roce 1978 jsem byla na prvním ročníku Mšenské padesátky se spolužačkami z gymnázia. Tehdy jsem ještě žila v Živoníně, odkud jsem pak na pětatřicet let odešla do Posázaví. Nedávno jsem se vrátila do Živonína k mamince a zároveň jsem se do rodného kraje vrátila i prostřednictvím mšenského pochodu,“ vylíčila novopečená učitelka mšenské základní školy.

Letošního ročníku se podle starostky TJ Sokol Mšeno Hany Nečasové zúčastnilo celkem 156 lidí, 133 z nich zvolilo pěší trasu a 23 lidí raději trasu pro cyklisty.

„Vloni jsme napočítali 188 účastníků, ale bylo o dost lepší počasí. Dávali jsme i volné vstupenky na koupaliště, aby se účastníci mohli po návratu zchladit,“ uvedla Hana Nečasová a připomněla, že dlouhá léta se o organizaci Mšenské padesátky staral Karel Horňák, od něhož sokolové pořadatelství před třemi lety převzali. Na příští rok sokolové slibují úpravu některých tras pro pěší.

Jiří Říha