Výstava prací žáků ZUŠ na radniciSkramoušRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkMasarykova škola ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Jablka, hrušky, mošt i štrůdl


Mšeno - Pěstitelé, zahradníci, zahrádkáři, urodila se vám letos krásná jablka nebo hrušky? Máte plody starých nebo zajímavých odrůd, které byste rádi ukázali ostatním? Chcete znát odrůdu své jabloně? Pak je právě pro vás určeno JABKOVÁNÍ, které na polovinu října chystají mšenští zahrádkáři.

Ptáte se, o co půjde? Hlavním bodem programu akce věnované českým jablkům a hruškám, která se odehraje v sobotu 13. a v neděli 14. října v sále radnice ve Mšeně, bude výstava donesených plodů.

Nemusí jít o nejkrásnější jablka široko daleko, ale samozřejmě může... Na výstavních stolech najdou místo i jakákoli jablka nebo hrušky, které jste si sami vypěstovali na zahradách, v sadech nebo jste je třeba objevili v zarostlých remízcích.

Vedle výstavy ovoce se účastníci JABKOVÁNÍ dočkají také dvou odborných přednášek o jádrovinách, které jsou naplánované na sobotní odpoledne. V čase mezi nimi pak ochutnají dobroty z jablek, které připraví učni kaninského odborného učiliště. A k osvěžení nebude chybět jablečný mošt.

Pěstitelé, kteří na své zahradě mají jabloň, jejíž odrůdou si nejsou jisti a rádi by ji znali, určitě uvítají možnost nechat si odrůdu určit odborníkem. Pomoložka jim bude k dispozici v sobotu od 9 do 11 hodin, kdy mohou do sálu radnice přinést plody na výstavu.

Během víkendu budou mít návštěvníci možnost podílet se na hodnocení exponátů. V neděli odpoledne pak dojde k vyhlášení výsledků soutěže o NEJ výpěstek.

Pokud nemáte jablka ani zahradu, nevadí, přijďte se podívat. A třeba se dozvíte něco nového...

Jiří Říha
předseda ZO ČZS Mšeno