Kostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláDrážní most v HlovciEvangelický kostelPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenští oslaví 100. výročí během i hudbou


Mšeno - Letošní rok patří v mnoha městech po celé republice oslavám stého výročí založení společného státu Čechů a Slováků. Na významné jubileum Československé republiky se tak nezapomnělo ani ve Mšeně.

Ve sváteční den 28. října se ve městě uskuteční hned několik akcí. Dvě hodiny před polednem se u křížku na silnici mezi Mšenem a Sedlcem sejdou účastníci slavnostní výsadby lípy malolisté, kterou připravují členové Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí. Strom republiky ovšem nebude jediný, který získá své nové místo. Bude jej následovat ještě zhruba dvacet vysokokmenných třešní, jimiž nadšenci ze spolku a jejich příznivci v rámci navazující veřejné brigády doplní alejovou výsadbu podél silnice.

Ve stejnou hodinu, úderem desáté, na začátku mšenského lesoparku Debř odstartuje už tradiční přespolní Běh Debří. Oblíbené sportovní klání členové mšenského Sokola už na jeho počátku věnovali právě výročí vzniku Československé republiky. Pořadatelé mají pro běžce připraveny čtyři trasy, které jim přidělí podle kategorií. Nejkratší měří jeden kilometr a nejdelší 5,4 kilometru.

Den bude v duchu státních narozenin pokračovat odpoledne ve mšenské sokolovně, kde sokolové ve spolupráci s městem připravili lákavý program.

Nejmenší se mohou těšit na tvořivou dílničku, která začne úderem šestnácté hodiny. Následovat bude koncert skupiny Prague BuskMen, jejíž tváří je Mšeňačka Brigita „Bibi“ Klementová. Nebude chybět ani známá hudební partička s pracovním názvem Fanta (je) Bidlo a své místo v programu najdou také mšenští divadelníci. Ti si na slavnostní podvečer přichystali čtení z Čapkovy knihy Hovory s TGM.

Mezi jednotlivými kulturními vystoupeními se představí i mladí cvičenci Sokola.

Jiří Říha