Busta T.G.M. v parku před školouMěstská pečeťPoklička z úpatíVěž kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenští divadelníci připravují třetí díl Čapkových


Mšeno - Horké dny letošních prázdnin neodradily zájemce o kulturní zážitky. V rámci projektu evangelické církve přiblížit se širší veřejnosti vznikl ve spolupráci evangelického faráře Michala Šimka a divadelního sdružení mšenského Sokola cyklus tří večerů sestavených z apokryfů Karla Čapka.

Jedná se o scénické čtení, což je forma méně prostorově a technicky náročná z hlediska kulis a dalšího zázemí. Nároky na herce se nijak nesnižují. I když text čtou, je na nich, aby bez dalších pomocných prostředků vtáhli diváky do děje. Zjednodušeně řečeno, taková rozhlasová hra naživo. Myslím, že mým kolegům se to daří znamenitě. Představení jsme nazvali „Hodina dějepisu naruby“. Vedle členů našeho sdružení se můžete setkat i s našimi hosty z mělnického Nového divadla i odjinud. Krásný hudební doprovod tvoří skladby pro cembalo v podání Davida Bidla.

První večer proběhl 28. července, druhý 18. srpna a na třetí, který má proběhnout v září, srdečně zveme všechny, kteří nás ještě neviděli nebo nás chtějí vidět znovu. Přesný termín ještě nemáme, sledujte plakáty, včas se ho dozvíte.

Další kulturní akcí bylo představení studentů DAMU, které zaujala zahrada evangelického kostela a v tomto krásném prostředí sehráli 1. srpna klasickou Shakespearovu tragédii Romeo a Julie. Místo kulis posloužily pouze stromy a keře zahrady. Pojetí hry bylo mladé, svěží,
a přitom nijak neuráželo tento krásný a romantický příběh. Přejeme těmto začínajícím umělcům, aby jim jejich nadšení vydrželo co nejdéle a děkujeme za krásný zážitek.

Daniela Sobotková