Kostel sv. Martina - Masarykova uliceEvangelický kostelNáměstí Míru panoramatickyDrážní most v Hlovci

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Motocyklisté navštívili muzeum hasičské techniky


Mšeno - Majitelé starých i novějších československých motocyklů se každoročně těší na druhou polovinu srpna, kdy je to láká do Mšena. Na náměstí Míru totiž místní veteran klub už tradičně organizuje oblíbené Setkání motocyklů československé výroby. Jinak tomu nebylo ani v sobotu 18. srpna.

Zástupcem předválečné výroby byl letos motocykl Jawa Robot z roku 1936, z nejnovější produkce této značky pak sportovní Jawa v provedení Café Racer, která továrnu opustila v letošním roce.

Úderem sobotní desáté hodiny Zdeněk Šimáně seznámil účastníky s cílem cesty a s pravidly jízdy v koloně. Jezdci se pak vypravili na trasu přes Lobeč, Okna, Doksy, Mimoň a Osečnou, která je dovedla k první zastávce vyjížďky, k orloji v Kryštofově údolí.

Po krátkém čekání na pravé poledne orloj překvapil přihlížející svou dokonalou mechanikou. Konečným cílem cesty bylo muzeum historické hasičské techniky v Chrastavě.

Muzeum vybudovali nadšenci místního dobrovolného sboru hasičů v objektu bývalé panské sýpky z doby Josefa II. Nejstarší exponát je z roku 1778. Mezi unikáty muzea patří požární kanon a přilba hasiče T. Colemana, který zasahoval 11. září 2001 při teroristickém útoku na newyorské obchodní centrum.

Po prohlídce muzea a občerstvení v místním bufetu se skupina vydala po cestě Osečná, Český Dub, Mnichovo Hradiště a Bakov nad Jizerou zpátky do Mšena. Trasa motocyklů do 50 cm3, které měl opět na starosti Jiří Slezák, vedla po jiné trase se zastávkou na náměstí v Doksech, kde město pořádalo tradiční městské slavnosti, tentokrát k příležitosti oslav 100. výročí republiky. Potom se jelo přes Mimoň, Ralsko, Bělou pod Bezdězem na náměstí ve Mšeně.

(hf)