Náměstí Míru ve MšeněSedlecČerník (foto: O.Vokál)Boleslavská ulice a škola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Návštěvníci kempu na stadionu se ubytují


Mšeno - Přestože hlavní činností Sportovního klubu Mšeno je zajištění sportovní aktivity oddílu kopané a stolního tenisu, nemalou měrou se musí starat i o svůj majetek a rozsáhlý sportovní stadion.

Vzhledem k tomu, že dotace nepokryjí náklady na sportovní činnost a dotace na údržbu jsou na rozlohu areálu velmi malé, spíše žádné, zajišťuje SK Mšeno jako vedlejší činnost pro svůj příjem za podpory města Mšena občerstvení na koupališti, ubytovnu, kemp a restauraci na stadionu ve Mšeně.

Kemp se od roku 2013 pravidelně umístil v celostátní soutěži KEMP ROKU na druhém místě ve Středočeském kraji a v TOP 50 v ČR. Kempovat se dá na třech travnatých stanových místech v areálu. Ubytovnu využívají hlavně školy v přírodě, turistické oddíly a v letních měsících mladí fotbalisté při svých soustředěních.

Kapacita ubytovny 34 lůžek byla kdysi navýšena o 18 lůžek koupí šesti stálých karavanů. V letošním roce bohužel dva z těchto karavanů dosloužily, a tak Sportovní klub Mšeno musel zajistit náhradu výstavbou dvou čtyřlůžkových chatek, kterou zajistila slovenská firma.

Cena jedné chatky s kompletním vybavením vyšla na 120 tisíc korun, kterou SK hradil z vlastních zdrojů.

Další větší akcí pro letošní sezonu byla oprava podkladu na terase před hospodou, kde byl beton již nestabilní a popraskaný.

Údržba prostoru kempu a ubytovny je závislá na hostech, kteří náš kemp navštíví. Část peněz ze zisku se použije pro chod SK a část se vrací zpět na údržbu. Proti předchozím letům bohužel ubývá soustředění mládežnických družstev. Může za to úbytek fotbalové mládeže u všech vesnických oddílů. Proto se chceme od příštího roku více zaměřit na rodinnou rekreaci, turistické oddíly a TOM, kde jsme vyjednali slevu 40 korun za osobu a noc pro členy KČT.

V letošním roce ještě proběhne za podpory Středočeského kraje rekonstrukce antukového kurtu, který jistě přispěje ke zlepšení podmínek sportovců a návštěvníků našeho kempu.

Luboš Nechyba, SK Mšeno