Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouVojtěchovZávěsný znakVečerní kašna

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Představujeme nový regionální dopravní systém PID


Představujeme nový regionální dopravní systém PID Lítačka

Již dnes si do svého mobilního zařízení můžete stáhnout aplikaci PID Info, která vyhledává spojení a nabízí další údaje o cestování v Praze a Středočeském kraji. Se spuštěním regionálního dopravního systému PID Lítačka bude tato aplikace, kterou si můžete stáhnout zdarma, nahrazena novou uživatelsky přívětivou aplikací PID Lítačka, s níž bude možné zakoupit si všechny druhy krátkodobých jízdenek platné od několika minut až na tři dny. Od letošního léta bude cestujícím v městské hromadné dopravě v Praze a ve Středočeském kraji k dispozici rozšířená služba platby za jízdné. Cestující budou mít na výběr mezi více platebními kanály. Dojde tak k zásadní modernizaci stávajícího systému odbavování v hromadné dopravě. Hlavním prvkem je digitalizace a propojování systémů.

Díky novému odbavovacímu systému budou moci cestující dojíždějící ze Středočeského kraje konečně využít jeden platební systém pro celou jízdu, což zajisté ocení více než 100 000 lidí, kteří denně dojíždějí do Prahy ze Středočeského kraje.

Na co se můžete těšit?

Nově si cestující bude moci zvolit nosič svého dlouhodobého časového kupónu. Buď jím bude jako dosud Lítačka, nebo bude nově moci využít bezkontaktní bankovní kartu Visa nebo Mastercard, které jsou běžně v České republice vydávány a vlastní je většina obyvatel.

Dalším novým nosičem dlouhodobého časového jízdného bude In Karta ČD, kterou zajisté využijí ti, kteří cestují často vlaky ČD.

Dlouhodobé časové jízdné se bude nahrávat na bezkontaktní bankovní karty nebo In Kartu ČD stejně jako na Lítačku. Tedy přes e-shop PID Lítačky (ten bude spuštěn během léta letošního roku), nebo jako doposud na přepážkách ve Škodově paláci, či v některém z předprodejních míst ve stanicích metra.

Nový e-shop PID Lítačky umožní nákup z pohodlí domova a cestující si budou moci zakoupit libovolnou časovou jízdenku (na 30 dní až jeden rok) a už si nebudou muset chodit dlouhodobý kupón aktivovat k validátorům ve stanicích metra. Jízdenka bude na kartě aktivována nejpozději 60 minut po jejím zaplacení.

Mobilní aplikace PID Lítačka cestujícím umožní:

■ nakoupit jednorázové jízdné;

■ pozdější aktivování jízdného (při nástupu do vozu);

■ přeposlání jízdenky třetí osobě;

■ vyhledávání aktuálního spojení včetně výluk a omezení;

■ zobrazení aktivní mapy zastávek dle polohy uživatele;

■ přehled parkovišť komerčních
a městských P+R.

V rámci nového systému bude spuštěn také zcela nový webový portál s přehledným e-shopem, kde si pohodlně cestující zakoupí nejen jízdní kupóny, ale v e-shopu si taky bude možné:

■ nakoupit jízdné dle vybraných pásem včetně kalkulace ceny;

■ nahrát kupon na Lítačku, bezkontaktní bankovní kartu, IN kartu ČD;

■ aktivovat kupónu online (již nebude nutné chodit k validátoru v metru);

■ nastavit upozornění na vypršení platnosti kupónu;

■ změnit nosič během platnosti kupónu;

■ přes jednu registraci možnost spravovat více účtů (využijí především rodiny a firmy pro své zaměstnance).

Kristýna Schwarzová