Závěsný znakOlešnoBezděz (foto: Zd. Bergl)Busta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Cestovní ruch na Kokořínsku


Kokořínsko - Vlivem rozšiřujících se služeb v regionu a zvyšování jejich kvality, ale také vlivem dlouhodobé propagace regionu ze strany města i dalších subjektů se daří cestovní ruch úspěšně rozvíjet. Velmi tomu pomohlo i zavedení víkendového letního rychlíku z Prahy. Jsou už některé víkendy, kdy se zdá návštěvníků města a okolí až příliš, ale sezona zde není tak dlouhá, abychom to nevydrželi.

K tradiční podpoře cestovního ruchu v okolí patří již mnoho let oblíbený cyklobus, který využívají i občané obcí, jimiž projíždí. Severní část linky ze Mšena do Doks tradičně společně dotují tato města, kdežto o pokrytí ztráty na kratší, jižní části trasy z Mělníka do Mšena se v minulých letech dělilo město Mělník a Sdružení obcí Kokořínska.

Byli jsme proto velmi překvapeni, když vedení tohoto sdružení spolufinancování (cca 17 tis. Kč) zamítlo, ba dokonce to na druhý pokus neschválila ani valná hromada toho svazku obcí. Toto sdělení nám bylo doručeno e-mailem panem předsedou Čermákem až 14. 6., kdy byly dávno v distribuci letáky s jízdním řádem, tiskly se plakáty a jízdní řád byl zanesen v celostátním systému. Jezdit se tedy muselo a bude i na jižní větvi, o ztrátu se rozdělí Mšeno s Mělníkem.

Mezi cíle Sdružení obcí Kokořínska patří (na papíře) i podpora cestovního ruchu, v praxi však vypadá takto.

Martin Mach
starosta Mšena