Náměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláSkalní útvar PokličkyNáměstí Míru panoramatickyMěstské lázně - koupaliště

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Poklidný průběh mistrovství mopedů narušil pád


Mšeno – Už počtrnácté se na mšenském plochodrážním stadionu sešli milovníci mopedů Stadion, aby v soutěži vzletně nazvané „mistrovství světa“ změřili své síly na plochodrážním oválu v seriálu rozjížděk. Ostatně světový název potvrdila i tradiční účast Američana Dereka Washingtona, který se letos probojoval až do velkého finále.

Zatímco divácký zájem o tento netradiční sport, jak o tom svědčila slušně zaplněná hlavní tribuna, neustal ani o sobotním víkendu obklopeném červencovými svátky. Ovšem proti předcházejícím ročníkům notně prořídlé jezdecké startovní pole vyslalo negativní ohlas směrem k pořadatelům.

„Jiný termín jsme bohužel zvolit nemohli,“ vysvětloval Ladislav Homolka, předseda pořádajího mšenského veteran clubu, „byl nám vlastníkem areálu prostě přidělen.“

Po tréninkových jízdách se v pravé poledne rozběhl kolotoč rozjížděk, v nichž se jezdci ve standardech a speciálech dostali na plochodrážní ovál celkem čtyřikrát. Součet bodů z rozjížděk vytvořil nominace jezdců do tzv. malého a velkého finále.

Z poklidného průběhu závodu, jehož organizace klapala na jedničku, vybočila 7. jízda kategorie standard. Nemošický Tomáš Jílek ve třetím kole své jízdy se bez kontaktu se soupeři poroučel k zemi. K bezvládnému tělu na dráze vyrazila sanitka s lékařem, později se přidala i sanita rychlé záchranné služby. Nakonec na fotbalovém trávníku přistál i vrtulník, který zraněného jezdce, jenž utrpěl těžký otřes mozku, dopravil k ošetření do pražské nemocnice. Podle posledních zpráv by Tomáš měl přestát své zranění bez následků.

Obě kategorie měly své lídry, kteří čtveřici rozjížděk absolvovali „bez ztráty kytičky“. Vilémovský Adámek a ždánický Dostálek svou neotřesitelnou pozici obhájili i ve velkém finále.

Karel Horňák