BrusnéPohled na Mšeno od severuSkramoušDomov seniorů (foto: M.Měšťan)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Evangelický kostel bude hostit Orfeo


Mšeno - K letošním Dnům evropského kulturního dědictví se Město Mšeno (ve spolupráci se sborem Českobratrské církve evangelické ve Mšeně) připojuje poetickým pásmem nazvaným „Orfeo aneb Putování podsvětím“.

Celý večer bude věnován jednomu z nejvýznamnějších antických mýtů, který pojednává o „praotci“ všech hudebníků, božském pěvci s lyrou Orfeovi a jeho věčné lásce k Eurydice. Toto téma propojuje všechny umělecké obory a velmi silně rezonovalo zejména v hudbě a divadle 17. a 18. století. Během večera zazní různé vokální útvary této doby – uslyšíme ukázky barokní opery, kantáty, ale i drobnější písně.

Sopránových partů se ujme Gabriela Eibenová, dvorní sólistka Ensemble Inégal, jednoho z našich renomovaných souborů specializujících se na historicky poučenou interpretaci barokní hudby. Doprovodný Ensemble Forte Fortuna tvoří členové předních souborů staré hudby v ČR (Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal). Ukázky antické poezie na orfeovské téma přednesou členové Divadelního sdružení Sokol Mšeno.

Akce se uskuteční v sobotu 15. září v 18 hodin v Evangelickém kostele ve Mšeně, vstupné dobrovolné. Srdečně vás zveme!

Za organizátory

David Bidlo