BrusnéVečer před kostelem sv. MartinaVojtěchovpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

K plamenům na Olešně dovezla barely vody čtyřkolka


Mšeno - Jednotka mšenských dobrovolných hasičů zřejmě i letos překoná hranici padesáti výjezdů k zásahům za rok. Nasvědčuje o tom statistika výjezdů za první polovinu letošního roku, kterou hasiči předložili redakci Mšenska.

Od začátku ledna do konce června na svém kontě mšenští dobrovolníci mají celkem šestadvacet zásahů, z nichž sedmnáct představují technické pomoci, požárů bylo sedm, k tomu jeden únik ropných produktů a jeden planý poplach.

Mezi zajímavějšími zásahy byla podle velitele družstva Patrika Vyskočila například likvidace požáru sazí v komíně, ke kterému vyjížděli první březnový den do Velkého Újezda. „Naše jednotka tam spolupracovala s mělnickými profesionálními hasiči. Sháněli jsme suchý písek na sražení hořlavých sazí z komína. Nakonec jsme ho museli vykopat na zmrzlém dětském hřišti,“ uvedl hasič a dodal, že po vhození písku do komína vybrali topeniště.

Velkou část výjezdů zaměřených na technickou pomoc každoročně představují popadané stromy. Podobně tomu bylo i letos v polovině dubna, kdy se do Mšenska opřela vichřice doprovázená deštěm. Mšenská jednotka tak odstraňovala spadlý strom v Chorušicích, mezi Chorouškami a Stránkou hasiči museli zlomený strom stáhnout dolů tatrou. Ještě více práce pak měli v Lobči a ve vrátenském kopci, který byl doslova poset polámanými stromy. „Nebyli jsme schopni to za celý den odstranit, takže musela být uzavřena silnice a následující den stromy odstranili dřevorubci,“ přiblížil Patrik Vyskočil.

Za zmínku stojí i rozsáhlý požár ve Vrchovanech u Dubé, kde navíc svou roly hrály i zahřáté lahve s acetylenem. „Starší pán údajně plamenem svařoval lepenku na střeše, pod níž bylo uskladněné seno. Od něj pak vzplála celá stodola. Vozili jsme především vodu a část jednotky střídala hasiče na proudech. Bylo nutné ochlazovat lahve s výbušným plynem, jedna z nich přitom vybouchla pár metrů od našeho hasiče Lubora Sasky. Měl štěstí, že nebyl blíž,“ popsal hasič.

Posledním ze zajímavých výjezdů jednotky v prvním semestru letošního roku byl 25. června lesní požár v Olešně. Vzhledem k tomu, že se cisterna nedostala blíž než kilometr od ohně, museli hasiči rychle přijít na to, jak k poměrně malému požáru na ploše zhruba dvacet metrů čtverečních dostat vodu. Nakonec využili pomoc mšenského policejního oddělení, které poskytlo pracovní čtyřkolku s vozíkem, na němž k ohni přivezli barely s vodou.

Jiří Říha