OlešnoVojtěchovNáměstí Míru v nociNáměstí Míru panoramaticky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Představujeme vám členy Divadelního sdružení Mšeno


Radek Sobotka se stará o zvuk i světla

Mšeno - Divadlo by nebylo divadlem bez herců. A neobejde se ani bez technického zajištění, které má v mšenském divadelním souboru už řadu let na starosti místní truhlář Radek Sobotka. Ačkoli na pódiu vidět není, představení by se bez jeho zapojení neobešlo.

„V divadle jsem od doby, kdy se začínala zkoušet Postel plná cizinců, a to už je skoro patnáct let. Začínal jsem nejdříve výrobou kulis a pak jsem postupně převzal světla i zvuk,“ vzpomíná na své začátky mezi mšenskými ochotníky jejich technik.

Přestože není herec, pamatuje si téměř celý scénář nebo mu alespoň naskakují aktuální repliky. „Když hercům vypadne text, sem tam jim i zkusím napovědět,“ říká Radek Sobotka, který je však většinou bohužel dost daleko od pódia.

Během představení se má často co ohánět s vlastní prací. „Sem tam mi začnou bouchat žárovky nebo přestane fungovat zvuk, a to pak diváci přestanou sledovat jeviště a vrhnou své pohledy na mě. Naposledy jsme shodili elektřinu v celé hospodě, kde jsme hráli. Lidi ale vzali mobily a svítili jimi, takže představení herci dohráli dříve, než se to povedlo znovu nahodit,“ směje se technický ochotník.

Postel plnou cizinců viděl už možná dvěstěkrát, ale pokaždé se u představení baví. „Vždycky je to v něčem trochu jiné, občas herci něco zapomenou nebo si dají vlastní text. Ani jednou se mi prostě nestalo, že bych se nezasmál.“

Teď si ovšem nejvěrnější fanoušek oblíbené Postele plné cizinců, bude muset zvyknout na novou detektivní komedii Potřetí bych umřít nechtěl, kterou Mšeňáci pilně zkoušejí. „Na zkoušky nové hry často nechodím, protože tam zatím nejsem potřeba, ale párkrát jsem už nějaké části viděl. Je to zajímavé v tom, že jak nastoupilo několik nových herců, vznikají nové vtipy a situace, kterým se určitě také zasmějeme,“ pokračuje Radek Sobotka, který už má pro novou hru připravenou část kulis. A brzy ho čeká výroba knihovny, která se po zatažení speciálního mechanismu promění v bar s pašovaným alkoholem.

Jiří Říha