SedlecŠkolaHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieSousoší panny Marie, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Úmyslně otočená šipka zmátla účastníky triatlonu


Každým rokem, už téměř čtvrt století, se druhou červencovou sobotu scházejí triatleti. Ještě před skokem do Harasova se seznámí s trasou, která je každoročně jiná než v letech předchozích. Jedinou závodnickou konstantou zůstává 1500 m v rybníce. V našem případě šest koleček napříč mezi oběma plážemi. V 10:00 vše vypuklo. Rekordních šestapadesát účastníků, mezi nimiž bylo devět žen a jeden junior, se vrhlo do vody, aby splnili první část předepsané porce závodních kilometrů.

Jako první vybíhal z rybníka junior Martin Zeman ze Sparty Praha (plaval zkrácenou trasu 750 m). O několik málo minut za ním se v rekordním plaveckém čase 21:30 minut vyřítil z Harasova Michal Hurník. Bal následován dalšími borci ať už po jednotlivcích či malých skupinkách. Trasa kola, která následovala po plavecké části, měřila letos téměř 38 km, s výrazným převýšením 1100 m (asi jako vystoupat na Ještěd od hladiny moře). Její náročnost umocňovaly strmé výjezdy i technické sjezdy. Však se proti jiným ročníkům pod dvě hodiny jízdy dostali jen dva závodníci.

Zklamáním pro některé jezdce muselo být přeznačení trasy jakýmsi nenechavcem a jejich následné sjetí z plánované trasy. Někteří tím ztratili možnost bojovat o nejvyšší příčky. Těžko soudit, jaká myšlenková pohnutka vede k otočení šipky a znehodnocení závodu.

Běžecká a závěrečná část byla letos kratší než obvykle, necelých 5 km. V jejím závěru však nechyběly už tradiční kamenné schody z Debře na Romanov. Jako první se do cíle v hospůdce na Romanově dostal luštěnický Vladimír Hamáček v čase 2:53:36, následován s tříminutovým odstupem Petrem Bitmanem z Mladé Boleslavi (vítěz cyklistické části).

Nejrychlejší ženou dne i v jednotlivých disciplínách se stala Klára Janoušková (3:54:00). Druhá mezi ženami a současně vítězkou veteránské kategorie byla domácí Radka Janatková (4:11:38). Mužskou veteránskou kategorii opanoval Tomáš Lendvorský (3:13:02). Nejrychlejším běžcem se stal v cíli celkově šestý Tomáš Lisý (25:06).

Triatlon nevyhrávají ani plavci ani cyklisté či běžci. Vítězem se stává ten, kdo podává vyrovnané výkony ve všech třech disciplínách.

Pořadatelé TJ Sokol Mšeno děkují všem účastníkům triatlonu za předvedené výkony a těší se při příštím, jubilejním ročníku na shledanou.

Martin Kauler