Závěsný znakSedlecHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieBusta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Bilancování nad uplynulou fotbalovou sezonou


Mšeno
A – tým - Jarní část sezóny jsme začali kondičními tréninky v únoru a začátkem března jsme odjeli na plánované soustředění do Jičína. Už v této době bylo zřejmé, že nás v jarní části nebude čekat nic lehkého, protože jsme odjížděli v malém počtu hráčů, ale myslím, že zrovna na soustředění se utvořilo to správné zdravé jádro týmu.

Bohužel už v průběhu přípravy jsme přišli o zraněného Stejskala, který i se zraněným kotníkem několikrát nastoupil k zápasům, ale nakonec se zranění ukázalo vážnější a k většině zápasů nastoupit nemohl. Navíc golman Miler musel na plánovanou operaci a s Valentou jsme na jarní část také počítat nemohli. V součtu to znamenalo  tak citelné oslabení, že jsem se zprvu obával, že budeme hrát místo o postup o záchranu.

Ale opět se ukázala vnitřní síla týmu, který v dokázal v nejdůležitějších chvílích zabrat a sbírat důležité body. A to jsme v průběhu jara přišli ještě o Guttenberga ml.
a náhradního golmana Dohnalíka, a tak se do brány podíval i mladý dorostenec Dvorščík. Pokud bychom zůstali ve stejném složení, hráli bychom o postup, protože je velmi pravděpodobné, že z okresu budou postupovat dva týmy do krajské I. B třídy.

Vlivem výše uvedených skutečností však zakončíme sezónu na 6. místě tabulky, což nakonec považuji za velký úspěch. Chci za to všem, kteří v jarní části zasáhli do hry, poděkovat. Měli jsme těžké období, kdy jsme čtyřikrát v řadě prohráli, přesto se nekonaly žádné hádky, ale tým se zkrátka semknul, zabojoval a karta se zase obrátila. Parta je tu dobrá, a to se ukáže vždy, až když se nedaří. Věřím, že se nám přes léto všichni marodi uzdraví a někteří další se zase k fotbalu vrátí. Pak bychom opět měli atakovat přední příčky tabulky.
Realizační tým – Vladimír Grát, Jiří Guttenberg, Dana Guttenbergová, Roman Kormoš

B – tým
I v jarní části jsme využívali úzké spolupráce s B-týmem, z něhož k nám chodili hráči na pomoc. Pravda je, že ta podpora mohla být vyšší, ale někdy se zkrátka některým hráčům tolik nechtělo. Jinak o béčku, za které jsem sám několikrát nastoupil a v dalších zápasech jsem ho viděl, mohu říct to, že když se kluci snaží a hrají jednoduše, dokáží hrát vyrovnané partie s předními týmy tabulky. Ale dokáží také přistoupit k zápasům velmi vlažně, a to se pak samozřejmě projeví na výsledku.  Zde musím znovu vyslovit obrovskou poklonu Romanu Kormošovi, který se o tým béčka stará. Věnuje klukům spoustu svého volného času a ti by mu měli projevit alespoň trochu vděku už třeba jen tím, že se budou včas omlouvat ze zápasů, a to jen v nejnutnějších případech. Fotbal není jen zábava, ale také nějaká povinnost vůči spoluhráčům a vedení.  
Trenér - Roman Kormoš

Dorost
Dorost bohužel ani v jarní části výsledky nezlepšil. Bohužel se špatnými výsledky klesala morálka v týmu a ti, kteří by měli být oporami dorostu, k zápasům ve spoustě případů vůbec nenastoupili. Ještě že máme šikovné žáky, kteří dorostu velmi pomáhali. V nich je i budoucnost, a pokud u fotbalu vydrží, může se do Mšena opět vrátit krajská soutěž. 
Trenér – Lukáš Dohnalík

Starší žáci
U žáků mohu napsat to samé co na podzim. Žáci předvedli několik velmi dobrých zápasů, i když se ani oni nevyvarovali slabších chvilek. V týmu žáků končí silná generace velmi dobrých hráčů, kteří jsou velkým příslibem do budoucnosti. Důležité je, aby všichni u fotbalu zůstali a nenechali se zlákat jinými aktivitami.

Mladší žáci
Přihlášení týmu mladších žáků do soutěží se ukázalo jako velmi přínosné. Rostou nám zde hráči
do starších žáků, což je velmi pozitivní.

Mladší a starší přípravka
Oba týmy přípravek odehrály několik velmi vydařených zápasů a  na všech hráčích je vidět fotbalový pokrok, který za rok udělali. Věřím, že všichni budou pokračovat a že se objeví i noví zájemci o fotbal.
Trenéři - Jiří Zabilanský st., Jakub Jedlička, Martin Žembery, Jiří Guttenberg st.

Závěrem chci opětovně poděkovat všem našim výše jmenovaným trenérům. Musím zde opětovně vyzdvihnout hlavně Jirku Zabilanského st. a Jakuba Jedličku, kteří jsou na hřišti v podstatě denně, a to včetně víkendů. Samozřejmě chci poděkovat také všem těm, kteří nám  jakkoli pomáhají se zajištěním  ostatních věcí kolem fotbalu (občerstvení, dresy, příprava hřiště, doprava na utkání aj.). V neposlední řadě chci  bych rád poděkoval členům Výkonného výboru našeho klubu za jejich práci a zastupitelstvu města Mšena za jeho podporu našemu spolku.  Poděkování patří samozřejmě  i Vám, našim věrným fanouškům, za Vaši stálou přízeň. Věřím, že nám ji zachováte i v příštím roce.

Chtěl bych využít tohoto článku k výzvě pro zájemce o fotbal. Pokud máte doma malého či většího fotbalistu, přijďte s ním mezi nás rozšířit naše řady. Nutně potřebujeme rozšířit i naše trenérské řady, a to především u mládeže. Proto hledáme zájemce o tento post. Proškolení na trenérskou licenci zajistíme a zároveň nabízíme i finanční ohodnocení. Více sdělím případně přímo na telefonu 602 851 240.

Vážení členové a příznivci SK Mšeno, dovolte mi, abych Vám všem jménem výboru SK Mšeno popřál krásné prázdniny plné slunce a příjemných zážitků.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno