Busta F.PalackéhoOlešnoKlika, kostel sv. MartinaOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mladí hudebníci se předsavili v Benátkách


Ve čtvrtek 24. května vstoupilo více než 400 základních uměleckých škol v celé České republice do druhého ročníku happeningu ve veřejném prostoru. Zakladatelka Nadace ZUŠ OPEN, světově známá pěvkyně Magdalena Kožená o projektu napsala: „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“

Hudební obor Základní umělecké školy Mšeno se letos připojil k rozsáhlé akci, kterou organizovala ZUŠ Benátky nad Jizerou a účastnilo se jí šest škol: ZUŠ Poděbrady, ZUŠ Nymburk, ZUŠ Benátky nad Jizerou, ZUŠ Mladá Boleslav, ZUŠ Mnichovo Hradiště a ZUŠ Mšeno, a to za účasti Magdaleny Kožené, jež se rozhodla osobní návštěvou poctít právě tento region.

ZUŠ OPEN v Benátkách nad Jizerou se odehrávalo na sedmi pódiích. Ve 13 hodin zahájila akci bubenická show na náměstí, po jejím skončení promluvila Magdalena Kožená a celý průvod se odebral na Plajch, kde vystoupily pěvecké sbory. V Konírně se konala taneční akademie a v Lapidáriu zněly školní kapely. Největší pódium bylo na nádvoří zámku, kde se konalo vystoupení tanečních, vokálních a instrumentálních souborů. Výtvarné obory vystavovaly v zámecké chodbě muzea. ZUŠ OPEN byla v Benátkách nad Jizerou ukončena pěveckým koncertem v zámeckém kostele.

Nádherný barokní prostor nabídl vynikající akustiku dětským pěvcům, kteří přijeli ze Mšena. Ve druhé polovině pěveckého koncertu vystoupila komorní pěvecká skupina ZUŠ Benátky nad Jizerou. Z reakcí posluchačů bylo zřejmé, že žáci pěvecké třídy ZUŠ Mšeno podali vynikající výkony. Společná fotografie s Magdalenou Koženou, stejně jako podepsaný program, hluboké dojmy jen umocnily.

Dr. Josef Šebesta