ŠkolaOlešnoVojtěchovNáměstí Míru ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Čapkovy Apokryfy chystá hradní pán i jaderný ajťák


Mšeno - Velmi speciální představení chystají během prázdnin členové místního Divadelního sdružení Sokol Mšeno. Půjde se o trojnásobnou „Hodinu dějepisu naruby“, tedy o tři večery scénického čtení povídek velkého českého literáta Karla Čapka.

Scénář představení vždy zahrnuje výběr několika mravoučných příběhů z jeho skvělé Knihy apokryfů, kterou sepsal mezi lety 1932 až 1938. Od pravěku, přes antiku až k francouzské revoluci i dnes překvapivě aktuální příběhy o lidech a jejich přednostech i slabůstkách potěší jistě každého vnímavého diváka. Namátkou jmenujme povídky O úpadku doby, Prométheův trest, Císař Dioklecián, O desíti spravedlivých, Římské legie, Petr Ráb z Kufštejna či Napoleon.

Roli profesorky dějepisu ztvární ve všech představeních Dana Sobotková a v povídkách jí budou sekundovat mšenští divadelníci Dana Svobodová, Václav Novák, Jiří Fanta, Dan Petřikov a David Bidlo. K nim se však přidají velmi netradiční hosté, například hradní pán Jaromír Šimonek, ex sladovník Svatopluk Houserek, jaderný ajťák Tomáš Janda, mělničtí divadelní bardi Milada Hluštíková a Ivan Neubauer, muzikáloví pokušitelé Adélka Kummerová a Jirka Buriánek či herec a scénárista Petr Lněnička. A perlička na závěr - hudební předěly mezi jednotlivými povídkami ozvláštní mistr David Bidlo hrou na cembalo.

Přesné termíny těchto tří letních představení, která se odehrají v evangelickém kostele, sledujte na plakátech, webu města a sociálních sítích. Přejeme vám příjemnou netradiční zábavu.

Václav Novák