pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláVítejte ve MšeněNáměstí Míru v nociPoklička z úpatí

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Koupací sezonu zahájil Běh naděje i Mšenská "10"


Kokořínsko - Už mnoho let je ve Mšeně na koupališti tradicí, že se první červnovou sobotu zahajuje jeho sezónní provoz. S tím je pochopitelně spojeno i několik neodmyslitelných akcí. Samozřejmostí je večerní posezení u dobré muziky. Též čirá a studená voda vybízí ke skoku do čerstvě napuštěného bazénu.

Odpolední program však otevírá charitativní Běh naděje (dříve Běh Terryho Foxe). Výtěžek z dobrovolných příspěvků putuje do nadačního fondu Skutky naděje, který pomáhá především hendikepovaným a geneticky nemocným dětem. V letošním roce se podařilo vybrat 17 389 Kč, což je druhá nejvyšší částka od roku 2003, kdy charitu pořádáme. Děkujeme všem, kteří letos i v letech minulých přispěli.

Každý ze zúčastněných si vždy může vybrat mezi různě dlouhými trasami. Ať už si zvolí procházku k několik set metrů vzdálené Muchomůrce, či se proklusne celou Debří a Míčovkou zpět (cca 2,7 km), nebo se vydá na trasu nejdelší, téměř 10 km, je vždy vítán a obdrží účastnický diplom s drobnými dárkovými předměty.

Pořadatelé z TJ Sokol Mšeno v roce 2015 přidali k charitě i závod. Ten se běží na trase dlouhé 9,6 km. Startuje však ještě před samotným charitativním během, aby draví závodníci nešlápli na nohu některé z maminek tlačících kočárek. Do závodu letos odstartovalo 16 žen a 21 mužů, což je nejvíce v jeho čtyřleté historii. Běžci se hned od startu rozdělili do několika menších skupin. První dvojici, Michálka s Kaulerem, se snažila udržet trojice Lörine, Fajgl a Mráz. Následovala rozdrobená šestice mužů společně s nejrychlejší ženou dne Itou Kraftovou. Tu si na dohled držely Růžičková s Bartošovou. V cíli se první objevil Kauler, který v táhlém stoupání Náckovou roklí rovnoměrným tempem utrhl z háku Michálka. Potěšující jsou dva traťové rekordy, které i přes velmi vysoké teploty vytvořila Klára Šafránková v kategorii žen 40-50letých (51:12). Mezi 50 - 60letými muži předvedl velmi kvalitní výkon Jiří Veselý (47:27).

Mšenská desítka je prvním dílem v miniseriálu Mšenské běhy. TJ Sokol Mšeno nebude v pořadatelství zahálet ani o prázdninách. V sobotu 14. 7. 2018 se koná XXIV. ročník Kokořínského triatlonu.

Martin Kauler