Městské lázně po sezóněMěstský znak na radniciPoklička z úpatíOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Dlouhé dojezdy záchranářů prý sníží hasiči


Mšensko - Často doslova nekonečné čekání na sanitku v obcích na Mšensku mají pomoci zkrátit profesionální hasiči. Rada Středočeského kraje totiž schválila uzavření dohody o poskytnutí plánované pomoci na vyžádání mezi Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Středočeským krajem a Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje. Potvrdila to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová: „Smlouva upravuje zásady součinnosti složek integrovaného záchranného systému ve smyslu plánované první pomoci na vyžádání v definovaných lokalitách, především v místech s problematickou dostupností.“

A právě Mšeno včetně přilehlých obcí patří mezi dvě místa v celém kraji, která odborníci vyhodnotili jako nejhůře dostupná.
„Předmětem této předkládané dohody je ujednání podmínek, práv a povinností smluvních stran pro poskytnutí přednemocniční péče jednotkami požární ochrany v místech s problematickou dostupností. Tedy tam, kam naše zdravotnická záchranná služba může mít problémy s dodržením standardního dojezdového času,“ upřesnil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

Plánovaná první pomoc na vyžádání se bude podle jeho slov realizovat v urgentních, život ohrožujících případech, vysláním předem předurčené, vybavené a odborně připravené jednotky požární ochrany s adekvátně proškolenými členy, která poskytne postižené osobě předlékařskou první pomoc do doby příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby.

„Dosud byly identifikovány dvě oblasti - Mšeno na Mělnicku a Jesenice na Rakovnicku, u nichž bude využito zapojení speciálně proškolených jednotek, což zefektivní poskytování předlékařské první pomoci do doby příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby, urychlí a usnadní předání pacienta do péče posádky zdravotnické záchranné služby,“ připomněl radní Bezděk.

Jiří Říha