Jaroslav Haslbach, doc. Ing., CSc, (* 3. 6. 1928 Nebužely † 16. 1. 1982 Brno), půdoznalec, mikrobiolog, odborný publicista. Po celý život byl vědeckým pracovníkem Vysoké školy zemědělské v Brně. Vydal vědecko-naučné dílo Půdoznalství.

Karel Domin, prof. PhDr. (* 4. 5. 1882 Kutná Hora † 10. 6. 1953 Praha), přírodovědec. Věnoval se systematické botanice, byl profesorem Univerzity Karlovy, ředitelem Botanického ústavu a zahrady, členem Čs. akademie věd. V roce 1934 jako rektor UK v Praze sehrál významnou roli v boji o univerzitní insignie (rektorsky řetěz, pečetidlo, žezla fakult, zlaté rektorské žezlo a medaile), které byly do té doby v držení německé části UK (od roku 1882 byla UK, od roku 1654 Karlo – Ferdinandova pražská univerzita, rozdělena na českou a německou). Po únoru 1948 byl politicky perzekuován, mj. vyškrtnut rozhodnutím akčního výboru Národní fronty z Čs. akademie věd. Zabýval se hojně květenou na Mšensku, kde spolupracoval s J. B. Cinibulkem a sepsal obsáhlou stať o vegetačních poměrech Mšenska až k Polabí a od Mělnické Vrutice až k západnímu okraji Mělnicka.

Josef Ladislav Kendík (* 20. 6. 1818 Všeň u Semil † . 1. 1884 Dříteň u Sušice), kněz, básník, spisovatel, hudební skladatel, textař a překladatel. V roce 1848 byl spoluzakladatelem národní gardy, pro niž napsal Píseň gardistů. V letech 1841 – 1856 byl kaplanem v Mlazovech u Klatov, Pavlovicích u Dubé, Lysé nad Labem a ve Mšeně. Organizoval české besedy, překládal církevní texty, povídky a pohádky z latiny, publikoval vlastenecké písně, humorné nápěvy, jazykové glosy a úvahy zejména v časopisu Květy české. Na odpočinku žil v Dřítni.

(M. Sígl: Kdo byl a kdo je)