Sousoší Immaculaty na nám. MíruNáměstí Míru panoramatickySedlecOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze čtyřiašedesáti polí


Mšeno - Zimní období je pro šachy jako stvořené a odpovídala tomu i aktivita nejmladšího sokolského oddílu, oddílu šachu. Medaile jsme si přivezli z lednového turnaje z České Lípy (Jakub Burda – 1. místo) a z květnového turnaje v Kanině (Matěj Hanzelín – 3. místo). Mistrovských (postupových) turnajů jednotlivců jsme se zúčastnili v Brandýse nad Labem, Bakově, Neratovicích a v Mladé Boleslavi.

S družstvem mladších žáků jsme zavítali na krajský přebor do Říčan. Bohužel žádného postupového úspěchu jsme se tentokrát nedočkali. Na nemistrovské turnaje jsme často zajížděli do sousedních krajů a obsadili jsme turnaje v Turnově, ve Varnsdorfu a v Ústí nad Labem. Šachově-lyžařského soustředění se v Harrachově v dubnu zúčastnil Adam Ščasný a Natálka Wolfová, která je zatím jedinou dívkou našeho oddílu.

Početně jsme se rozrostli hned v úvodu roku a zaregistrovali jsme čtyři nové žáky ze Řepína a Mladé Boleslavi, kde nám velkou šachovou propagaci hlavně ve své vlastní rodině dělá starosta řepínského Sokola Ivan Horák.

Do konce školního roku nás ještě čeká přátelský turnaj družstev pořádaný na Den dětí v plaveckém bazénu v Mladé Boleslavi a přebor ZŠ Mšeno. Pak už se budeme jen těšit na letní šachový tábor v Rokytnici-Studenově, kterého se zúčastní opět velký počet dětí ze ZŠ Mšeno. Z celkového počtu 90 dětí bude jedenáctičlenná mšenská výprava opět nejpočetněji zastoupenou školou. V sezóně 2018/2019 bychom rádi přihlásili družstvo do nejnižší mistrovské soutěže dospělých. V této soutěži hrají pětičlenná družstva a celkem sehrají 11 nedělních zápasů v období říjen 2018 – duben 2019. Tímto chceme přilákat k šachům i dospěláky. Zájemci o šach se mohou přihlásit u Romana Burdy, tel. 608 965 932, email: roman.burda@centrum.cz

Roman Burda