SedlecDrážní most v HlovciSkalní útvar PokličkyMariánské sousoší na náměstí Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Představujeme členy Divadelního sdružení Mšeno


Arnie v baru zažije milostný románek

Mšeno - „Na jevišti jsem celkem často, ale za nitky tam tahají jiní,“ říká David Bidlo ke své roli ve hře Potřetí bych umřít nechtěl. Novou hru připravuje společně s mšenskými divadelníky, mezi které už rok patří. Režisér mšenského souboru Václav Novák si však Davida vyzkoušel už před dvěma lety na městských lázních. „K připomínce sovětské okupace v osmašedesátém jsem tam coby Vasil Biľak četl zvací dopis,“ vzpomíná mšenský nováček na svůj první krok k divadlu.

Ačkoli před publikem vystupuje jako muzikant doslova každou chvíli, jako herec se na jevišti objeví poprvé. „Jsou to moje úplně první zkušenosti s divadlem, tedy kromě toho, že jsem se na herce díval dvacet let z orchestřiště,“ prozrazuje multiinstrumentalista, který vedle piána hraje například ještě na fagot a saxofon. Za piáno přitom usedne i v rámci své herecké role.

V jaké roli se tedy David Bidlo divákům na letošní premiéře nové hry představí? „Václav pro mě v téhle taškařici vybral roli nezkušené a nesmělé gorily velkého gangstera Kapouna, kterého představuje Dan Petříkov. Na jedné straně mám být drsný, ale na druhé mi to moc nejde a jsem tam tak trochu za vošlapka,“ líčí David alias Arnie.

S rolí je spokojen, i když nepatří mezi ty nejzásadnější. Svůj význam ve hře ale jistě má. „Není to špatná role. Až to bude zajeté a bude to mít nějaké tempo, bude to určitě vděčné. Mám tam možnost opravdu komických scén, dokonce se tam objeví i malý románek, takový klubající se milostný vztah. Jde o epizodku, která dokresluje zázemí baru, kde mají všichni plné ruce práce s pašováním alkoholu,“ prozrazuje druhá ruka velkého Kapouna.

Přestože je pro Davida Bidla herectví něčím novým, prý mu přicházejí vhod právě zkušenosti s vystupováním s kapelami, v nichž působí. A nejen to. „Vedle muziky jsem v podstatě den co den před celkem velkým publikem jako učitel hudby. Jsou to věci, které člověku mohou pomoci, ale bez té elementární herecké průpravy je to samozřejmě obtížné. Zase je ale dobré, že mám roli, která není příliš textově náročná, v níž se člověk trochu otrká a přitom to může být i zábavné,“ tvrdí David Bidlo.

Trochu obtížné je podle jednoho z profesně nejmladších mšenských ochotníků vžít se do role s někým, koho zná a potkává se s ním denně v běžném životě. Řeč je právě o již zmíněném milostném románku. Kterou z hereckých kolegyň má ale vlastně Arnie svádět? Na odpověď si musíme ještě chvíli počkat...

Jiří Říha