Busta T.G.M. v parku před školouPohled na Mšeno od severuOlešnoSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Rybáři na Jezeře


Tradiční závody Petrova cechu se vydařily

   Tak se sešel rok s rokem a máme za sebou rybářské klání – kdo nachytá více ryb. Závody pro děti začaly v 6 hodin ráno. V tu dobu už nedočkavě očekávalo první soutěžní nahození na 43 dětí, z nichž nejmladší byla 4letá Soňa Pešanová ze Mšena. V 8,30 h byla odtroubena přestávka na občerstvení. Každé ze soutěžících dětí dostalo zdarma pití a buřta. Poté pokračovaly děti v perném závodě, který skončil v 11 hodin. Každý ze soutěžících dostal odměnu.
   Kdo byl tedy nejlepší? 1. Jiří Marek z Mělníka (celková délka ulovených ryb 487 cm), 2. David Brynda z Mělníka (400 cm), 3. Jaroslav Matějka z Vavřinče (317 cm).
   Závody dospělých rybářů byly odstartovány v 15 hodin, končily ve 20 hodin. Čelní místa obsadili mšenští rybáři: 1. František Šulc st. ze Mšena (116 cm), 2. Jan Martínek ze Mšena (80 cm), 3. Jiří Hruška z Přívor (72 cm). Celkem se zúčastnilo 37 rybářů ze širokého okolí. Musíme upozornit, že u dětí se měřily všechny ulovené ryby, ale u dospělých pouze ryby délky větší než 25 cm.
   Po vyhlášení výsledků závodů odstartoval svůj maraton písniček Miloš Jíra a Hanka Hrubá, kteří hráli k poslechu i tanci. Závěrem dovolte, abychom srdečně poděkovali všem sponzorům, kteří věnovali ceny. Jejich seznam je umístěn na informačních tabulích v městském parku a u rybníka Jezero. Velké poděkování patří též členům rybářského spolku, kteří se organizačně podíleli na zabezpečení závodů.

Jiří Andelt