BrusnéFaraonOlešnoSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Na kadlínskou rozhlednu opět zavítali vandalové


Kadlín - Ještě ani nezačala turistická sezona a 30. března na Velký pátek, kdy se otevírají poklady, jsme se dočkali nemilého překvapení – vandalové nám opětovně vypáčili dveře, urazili kovanou kliku a v rozhledně poničili kasičku, o které se domnívali, že bude plná peněz. Ale nebyla, bylo tam jen pár korun od jednoho turisty.

Už delší dobu se v zastupitelstvu zabýváme tím, jestli je ještě v našich možnostech tuto rozhlednu provozovat a neustále do ní kvůli vandalům investovat nemalé finanční prostředky. Víme, že rozhledna je hojně navštěvována a kdyby každý z těchto turistů přispěl 10 korun, už by to stačilo alespoň na běžný provoz, ale návštěvníci si zřejmě pod pojmem dobrovolné vstupné představují ,,zdarma“, proto asi rozhlednu rádi navštěvují opakovaně. Vyzkoušeli jsme již několik způsobů, jak ji provozovat, ale asi nám nezbývá než omezit provoz nazhruba dvě hodiny denně, nebo ji zavřít a každému, kdo chce rozhlednu navštívit, nabídnout vyzvednutí klíče od rozhledny v pokladně muzea za složení určité zálohy.

Běžnou údržbu a úklid provádějí pracovníci obecního úřadu, ale zhruba po dvou letech je nutná generální údržba, kterou musí provádět firma specializovaná na výškové práce za zhruba 100 tisíc korun. Tyto práce jsou je plánované právě na letošní rok.  Příjem za rok 2017 byl 7 704 korun, většina peněz byla ze zájezdů škol, které se vybírají v pokladně muzea.

Miroslava Machovcová, místostarostka