Náměstí Míru v nociMěstské lázně - koupalištěPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Představujeme členy Divadelního sdružení Mšeno


Ve Mšeně úřaduje neblaze proslulý Al

Mšeno, Vrátno - Český národ by se dal rozdělit na ty, kteří milují hry o proslulém Járovi Cimrmanovi, a na ty, kteří jim na chuť nikdy nepřijdou. Do té první skupiny nepochybně patří Daniel Petříkov z Vrátna, kterého Cimrmani tak trochu oklikou přivedli na prkna, která znamenají svět. Už rok totiž patří mezi mšenské divadelníky.

Možná si říkáte, co má Hospoda na mýtince, Záskok, Dobytí severního pólu nebo Posel z Liptákova společného s divadelním sdružením ve Mšeně... Mnoho ne, přece ale svou roli v tomto příběhu sehrály. „Jednou jsem se s Radkem Sobotkou, který se mšenským divadelníkům stará o techniku, bavil o Cimrmanech, které mám moc rád. No, a on mi po chvilce řekl, jestli si nechci také zkusit něco zahrát,“ říká nováček mezi mšenskými herci, který neváhal a šel do toho.

S divadlem přitom neměl vůbec žádné zkušenosti, nikdy nikde nevystupoval. Tedy až na jednu výjimku: „Jen jednou, a to už je hodně dlouho, jsem se spolužačkou přednášel na prvního máje básničku,“ směje se divadelník, který v novince mšenského souboru Potřetí bych umřít nechtěl představuje amerického mafiána Al Capona.

Daniel říká, že role šéfa podsvětí má pro něj zásadní význam už jen tím, že je jeho první. „Snažím se s tou rolí ztotožnit, aby to bylo trochu věrohodné, když už na něj nemám postavou,“ připomíná s úsměvem herec a vzápětí trochu poodhaluje děj hry. Alespoň tedy tu část, v níž ho diváci uvidí: „Odehrává se to v době americké prohibice, takže se tam bar navenek vydává za knižní klub. Dodávám tam alkohol, ale objeví se konkurence, která naváže spolupráci s barovou tanečnicí. Začne boj, v jehož závěru se diváci dočkají nečekaného rozuzlení,“ líčí ve zkratce mšenský Al.

Jak se Daniel na roli připravuje? „Text se učím hlavně při zkouškách, protože mi vyhovuje, když mohu u zkoušení chodit a gestikulovat. Scénář si beru i do práce a když mám chvilku, tak si čtu a snažím se to naučit nazpaměť. Nikdy jsem se neuměl učit, musel jsem si všechno zapamatovat, takže mi to takový problém nedělá.“

Divadlo není Danielovou jedinou zálibou. Má jich víc. Vedle toho, že s kamarády jezdí amatérskou rallye, hodně času věnuje běhu. Není tak divu, že se s ním často setkávají účastníci sportovních podniků na Mšensku. „S přáteli pak jezdíme na závody Spartan Race, což mě hodně baví,“ doplňuje aktivní čtyřicátník, který se živí jako operátor velkého štěpkovače.

Jiří Říha