Věž kostela sv. MartinaČerník (foto: O.Vokál)OlešnoMěstský znak na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Dobrovolníci vysázeli v Debři tisíce stromků


Mšeno - Tisíce mladých buků, dubů a jedlí porostou na plochách, které vloni na podzim v mšenském lesoparku Debř doslova vykácel orkán Herwart. O obnovu lesního porostu se postarali dobrovolníci, jež se v polovině letošního dubna zapojili do veřejné výsadby, kterou zorganizovala mšenská radnice. Podle starosty města Martina Macha, který se do Debře také vypravil s motykou v ruce, se společné sázení vydařilo.

„U sázení se při první brigádě vystřídalo necelých dvacet opravdu pracovitých lidí, takže se podařilo v náročném terénu vysázet okolo tří tisíc sazenic buku,“ řekl starosta a dodal, že brigádníci pod odborným dohledem zaměstnanců městských lesů obdrželi i několik pochval od procházejících turistů. „A patří jim také můj veliký dík za pomoc při likvidaci následků orkánu Herwart,“ doplnil Martin Mach.

Další tisíce jedlí a dubů si v nakypřené půdě našly své místo díky žákům devátých tříd mšenské školy, kteří se do Debře se svými vyučujícími vypravili v rámci svého zapojení do Dne Země 20. dubna. A o dva dny později se uskutečnila další brigáda, ke které se připojili účastníci Dne Země pořádaného mšenskými sokoly. Veřejné výsadby ve Mšeně jsou jasným důkazem toho, že dobrovolnictví má smysl...

Jiří Říha