HradskoBoleslavská ulice a školaSedlecNa Skaličkách

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Áda Živný informuje o začátku letošní sezony


Závodní sezonu jsem zahájil na německém mistráku

První závod sezony jsem odjel v německém Tucheimu, kde se jel první německý mistrák. Startoval jsem na stroji KTM EXC 250 TPI, se kterým budu závodit celou sezonu, a to ve třídě E2. Bohužel kvůli řádům, které nepovolují dvě národní licence, budu bodovaný pouze v absolutním pořadí, nikoli ve třídě. Většina německých závodů se jede pouze jeden den a tímto stylem se také první závod odjel.

Závodili jsme na dvou testech. Jeden dlouhý okolo pěti a půl minuty, druhý okolo devíti a půl minuty. Kratší test se jel třikrát. Byl natažený v pískovém lomu, ze kterého se ke konci testu vyjelo na hlínu a těsně před cílem se vrátilo zpět. Tento test byl fyzicky velmi náročný, protože už před závodem byla trať velmi rozbitá a na písečném povrchu nebylo snadné udržet závodní tempo celý test.

Druhý test na písku začal pár zatáčkami, ale naštěstí pro nás se druhá polovina jela na hlíně. Test byl moc povedený! Tento test se mi opravdu líbil, hlavně svou délkou. I když jsem se na motorce cítil dobře a nespadl jsem, ke konci testu už jsem skoro necítil ruce a měl jsem problém se vůbec držet řídítek. Tento test se jel čtyřikrát.

V prvním kole jsem si nadělal třemi pády zbytečné problémy a ztratil okolo půl minuty času oproti následujícím testům. Na dalších testech jsem se snažil ztrátu dohnat zpět a nezajížděl jsem špatné časy. Bohužel oproti konkurenci se mi moc nedařilo. Bylo z toho 9. místo ve třídě E2 a 21. místo v absolutním pořadí. S tímto výsledkem spokojený nejsem, ale vím, na čem zapracovat. Do prvních závodů ME je třeba najezdit ještě spoustu motohodin.

Závod jsme jeli na tři kola s půlhodinovým přejezdem a jedním testem jako kolo čtvrté. Délka závodu byla úplně ideální pro přípravu na závody mistrovství Evropy stejně jako testy. Závod mi ukázal, jak na tom v tuto chvíli jsem, a motivoval mě v nasazení do zbytku zimní přípravy.

Další závod německého mistrovství je bohužel zrušený, a tak dalším závodem bude závod mistrovství Evropy v Itálii, kde budeme bojovat o cenné body.

Adolf Živný ml.