Náměstí Míru ve MšeněMariánské sousoší na náměstí MíruKostel sv. Martina - Masarykova uliceOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Jiří Guttenberg k jarnímu startu okresního přeboru


Sedmička týmů v rozpětí tří bodů? To tedy nepamatuji!

Mšeno – Ač rozmary počasí ukazují spíše zimní tvář, jarní fotbalový kolotoč už klepe na dveře i na Mělnicku. O situaci před startem okresního přeboru jsem hovořil s Jiřím Guttenbergem, trenérem, občasným hráčem A mužstva a v neposlední řadě předsedou fotbalového klubu SK Mšeno.

Jak se vám – z pohledu svého týmu – dívá na podzimní tabulku okresního přeboru?
Musím přiznat, že je to hezký pohled, ale zároveň jsem ještě pořád příjemně překvapen. Že budeme v tabulce takhle vysoko, jsem před sezonou rozhodně nečekal.

Já si to myslím rovněž a zvlášť proto, že od podzimu Mšeno postrádalo Dana Hnízdila, dlouholetou brankářskou oporu...
Jeho absence jsem se rovněž obával, ale zrovna na jeho místě se nám podařilo mezeru kvalitně zacelit Lukášem Milerem, který přišel z Kropáčovy Vrutice. Postupem času se ukázalo, že je schopen Dana nahradit. Spíš mě zamrzely odchody Michala Zemana a Filipa Hakla, což se odrazilo i na počtu našich vstřelených branek.

Příčina?
Těch důvodů je víc. Především červnové zranění mého syna (zlomená patní kost) ovlivnilo jeho pozdější nástup do sezony. Navíc jsme řešili velký zájem obou mělnických klubů, ale nakonec Jirka se nakonec rozhodl, že zůstane ve Mšeně. Také proto, že se týden před mistráky zranil Valenta. Tomu odpovídal i náš start. Sice jsme „urvali“ šťastnou výhru s rezervou Libiše, ale pak přišly „propadáky“ v Počaplech a doma s Hořínem.

Tehdy to už vypadalo kriticky, viďte?
Až později jsem si uvědomil, že na tomto stavu jsem měl svůj podíl i já s ne zrovna nejlépe postavenou sestavou. Naštěstí se poměrně brzy vrátili oba marodi, takže jsme najednou byli směrem dopředu údernější. Nakonec je z toho skvělé třetí místo, bod za první Vysokou. Co bych klukům vytknul, je rozhodně disciplína, s níž máme dlouhodobý problém se zbytečným mluvením.

Při pohledu na přeborovou tabulku snadno zjistíme, že prvních sedm týmů dělí pouhé tři body. Pamatujete někdy takovou vyrovnanost?
Ne. Musel bych dlouho pátrat v paměti. Třeba čtveřici týmů, ale hned sedm? Teoreticky mohou hrát všichni o postup. Ale myslím si, že postupové ambice se smrsknou na souboj Vysoká – Všestudy. Pšovce hrál do karet příznivý podzimní los. Hořín patří rovněž do špičky, ale o postupu asi neuvažuje podobně jako libišská rezerva. Borku myslím B-třídní zkušenost také stačila.

A co Mšeno?
Nebudu zastírat, že jsme do boje o čelo chtěli promluvit i my, ale vzhledem k vývoji přípravy, několika zraněním či během jara očekávané zdravotní absenci gólmana Milera si myslím, že do bojů o postup zřejmě nezasáhneme.

Co říci při pohledu na konec tabulky?
Tam je v kritické situaci Obříství, které to bude mít strašně těžké, i když se pamatuji, že i Mšeno se v minulosti zachránilo se čtyřmi body po podzimu. Horní Beřkovice mají soupeře na dostřel pěti bodů. Hodně bude záležet na tom, jak budou vypadat sestupy z I. B třídy. Pro Mělnicko to zatím nevypadá moc dobře, hodně „našich“ týmů je v ohrožení. Pokud půjdou dolů dva mělnické celky, tak už jde z přeboru trojice mužstev.

Jak jste spokojen s průběhem zimní přípravy?
Přiznám se, že moc ne, hlavně kvůli počasí. Letošní zima nebyla pro přípravu ideální. Začali jsme v polovině února, ale chřipky
a pak i holomrazy udělaly mnohdy z připravených plánů cáry papíru. Odjeli jsme sice na soustředění v Jičíně, kde jsme měli k dispozici umělku, ale bohužel se ho zúčastnilo poměrně málo hráčů z kádru.

S jakým kádrem vstoupí Mšeno do jarních bojů?
Ze stávajícího kádru neodešel nikdo. Rýsoval se příchod Petra Dvorného, který se však nakonec rozhodl zůstat v FC Mělník. Do Mšena je těžké někoho získat, jedině snad kdybychom nabídli peníze, ale touto cestou jít rozhodně nechceme.

Vzhledem k velkému exodu hráčů v dorosteneckém věku je vlastně problém s doplněním, že?
Teď jsme měli dorostenců sice relativně hodně, někteří z nich byli i nadějní, ale bohužel většina z nich postrádala potřebné ambice a spousta z nich s fotbalem raději úplně skončila. Teď se třeba dobře jeví Marek Zajíc, ale na áčko je ještě příliš mladý. Náš dorost se v letošní sezoně spojil se Skalskem, ale pro příští období bychom chtěli hrát celou soutěž s vlastními hráči. Navíc vyjde slušný počet kluků i z letošních žáků.

Karel Horňák