Pamětní deska dr.J.Píče na radniciSedlecMěstské lázně - koupalištěSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Představujeme členy Divadelního sdružení Mšeno


Jana Čambalová je natěšená na tanec se svým milencem

Mšeno, Neratovice - Ačkoli žije v Neratovicích, příznivci mšenského divadelního souboru ji už dobře znají. Jana Čambalová totiž už třináct let patří mezi místní divadelníky, s nimiž objíždí blízké i vzdálenější štace s Postelí plnou cizinců. A nyní se svými hereckými kolegy zkouší zbrusu nový kousek s názvem Potřetí bych umřít nechtěl.

Teď ale od začátku. Jana Čambalová se poprvé s prkny, která znamenají svět, seznámila ve svých osmnácti letech. Právě tehdy nastoupila do ochotnického souboru v Neratovicích. „Působila jsem tam asi pět let, ale vzhledem k tomu, že se tam hrály pouze pohádky, navíc všechny v podstatě v podobném stylu a na můj vkus trochu ponuré, rozhodla jsem se, že se podívám i jinam,“ vzpomíná na své divadelní začátky herečka, která se z Neratovic rozběhla nejen do Nového divadla Mělník, ale i do několika pražských divadelních souborů. No a samozřejmě přišlo na řadu i Mšeno.

„Na Mělníku jsme hráli komedie nebo veselé pohádky, takže jsem byla ve svém živlu. A komedie mě zlákala právě i do Mšena. Tenkrát mě oslovil režisér mšenského souboru Jaroslav Vízner, že by pro mě měl roli Helgy ve hře Postel plná cizinců. I když jsem si nebyla moc jistá, jak to zvládnu pod vedením profesionálního režiséra, řekla jsem si, že to zkusím. A ono to vyšlo. Navíc mi padla do noty ta bezvadná mšenská parta,“ vypravuje Jana a dodává, že o mšenskou Postel je v kulturní sféře stále zájem. Divadelníci s ní na různých místech ještě hostují.

Vedle toho, že Jana Čambalová jezdí na zkoušky do Mšena, stále působí i na Mělníku. Tam ale zatím nezkouší nic nového. Schází jí na to prý čas. „S přítelem Petrem Lněničkou máme ještě divadélko, s nímž jezdíme po celé republice s asi osmi pohádkami a dvěma představeními pro dospělé,“ připomíná činorodá Neratovičanka.

Diváci, kteří si nenechají ujít letošní premiéru detektivky Potřetí bych umřít nechtěl, uvidí Janu Čambalovou v roli manželky hlavního hrdiny, která je zároveň barovou tanečnicí. „Ačkoli mám být lehce mdlého rozumu, přeci jen je v té roli víc, než diváci budou tušit,“ prozrazuje představitelka Nancy Lingtonové s tím, že má občas trochu problém se do role vcítit. „Protože je opravdu dost hloupá, snažím se to dělat tak, aby to znělo aspoň trochu věrohodně.

Jana Čambalová ráda tančí, což jí nebude scházet ani v nové hře mšenských ochotníků. „Máme tam dva tanečky, každý jiný. V jednom budu s druhou barovou tanečnicí, kterou představuje Mirka Strunecká, a ve druhém pak s mým přítelem Petrem, který ve hře ztvární mého milence,“ líčí herečka. Diváci by Nancy ovšem neměli podceňovat. Proč? To se teprve ukáže...

Jiří Říha