Večer před kostelem sv. MartinaOlešnoKlika, kostel sv. MartinaVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Expediční kamera láká na šest špičkových filmů


Mšeno - Příznivci cestovatelských a outdoorových filmů se mohou těšit do mšenské sokolovny, kde v sobotu 24. března v 15 hodin odstartuje tradiční filmový festival Expediční kamera. I tentokrát se diváci mohou těšit na zajímavý program.

15.10 - Oddaný (Dedicate - freediving), Norsko, 2017
Více než 70% povrchu země je pokryto vodou. Není divu, že nás láká se podívat pod vodu. Jacques de Vos je podmořským fotografem, který tráví většinu času freedivingem s kosatkami. Jacques se stal odborníkem na vyhledávání kosatek a pár vteřin plavání mezi nimi se pro něj stalo něčím, bez čeho nemůže být.

15.20 - Nefritové vody (Waters of Greenstone) - Nový Zéland, 2017
Kathmandu Coast to Coast je jedním z nejstarších multisportovních závodů na světě. Už od roku 1983 se sportovci vydávají na trať, která měří 244 km a spojuje východní a západní pobřeží jižního ostrova Nového Zélandu. Ve startovním poli jsou i dvě ženy - Hollie a Robyn. . Každá má jinou motivaci. Jedna miluje sport a chce si posunout hranice toho, co dokáže. Druhá už má nejtěžší zkoušku za sebou. Svedla vítězný boj s rakovinou a zvládnout závod je pro ni výzva, které se nebojí. Jen jedna protne cílovou pásku, ale oběma se povede zažít pocit sounáležitosti s překrásnou novozélandskou krajinou.

15.50 - DugOut - VB, 2017
Na vodu radši na Vltavu nebo Sázavu? A nebo třeba Amazonku? Dva dlouholetí kamarádi - Benjamin Sadd a James Trundle - se rozhodli pro tu třetí možnost. Vydali se do nitra ekvádorské džungle a s pomocí domorodých indiánů si vyrobili vlastní loď, kterou vytesali z jediného kmene.

17.30 - Back to Heights - ČR, 2017
Někdy stačí jeden špatný krok, jedno špatné rozhodnutí. Jedná mylná úvaha. Anička si při skalním přeskoku poranila kolena a následovala nedobrovolná pauza v tréninku. Začínat znovu je těžké fyzicky i psychicky a první kroky na slackline po úrazu bolí. Proto vyráží do Maroka hledat zapomenutou odvahu a balanc. Film o hledání rovnováhy tam nahoře i v životě.

17.45 - Oči Boha (The Eyes od God) - Německo, 2017
Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů - tam, v krajině nikoho, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Tommas Marnics se rozhodl splnit si svůj sen a dal dohromady skupinu špičkových kajakářů z celého světa. Deset dní byli mimo civilizaci, deset dní v peřejích na hranici lidských možností. Deset dní štěstí.

18.20 - Teória šťastia - SR, 2017
Bývalý lezec a opravdový horal Ľubo Rybanský se po letech vrací pod mohutné Vtáčniku. V 70. letech tu s kamarádem Rudou Pravdou trávili všechen svůj čas, vymýšleli nové linie a stavěli nové cesty. Přesto jejich jména na pamětní tabuli úplně chybí. Nedocenění může mrzet i na sklonku života, ale zklamání vyváží setkání s mladým lezcem Peterem Kuricem, který se zrovna chystá lézt Ľubovu legendární cestu Dračí kout, první vylezenou cestu v oblasti.      

(red)