Náměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláVítejte ve MšeněVěž kostela sv. MartinaBrusné

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

V bývalé lékárně vzniknou 2 byty i veřejné WC


Mšeno - Motoristé, kteří na mšenském náměstí nebo v Masarykově ulici nenajdou místo k odstavení svých vozů, budou mít větší šanci zaparkovat na ploše za kostelem svatého Martina. Město chce totiž část plochy po vloni zbourané budově zdravotního střediska, v níž dříve sídlil pediatr a lékárna, využít k rozšíření stávajícího parkoviště.

Potvrdil to starosta města Martin Mach s tím, že po parkovacích místech v centru je mnoho let poptávka. „Mělo by tam vzniknout centrální parkoviště, které snad problém s parkováním vyřeší,“ konstatoval starosta a dodal, že v současné době město hledá nějakou nízkonákladovou variantu zpevnění plochy po demolici.

Po zbourání spodního sídla lékařů zůstala stát část bývalé lékárny, kterou chce město využít. Ta totiž nebyla postavena z dřevěných fošen, hobry a sololitu. „Jde o zděnou stavbu, která má stabilní základy a je dokonce podsklepena. Pokud bychom ji chtěli zdemolovat, nevyhnuli bychom se dalším nákladům na sanaci svahu a navíc bychom ohrozili sousední pozemek, který město před lety tak nešťastně prodalo na stavbu soukromého domu. Proto jsme se rozhodli, že bývalou lékárnu využijeme,“ řekl Martin Mach, podle něhož v části lékárny navazující na parkoviště vzniknou prostornější veřejné toalety, jejichž součástí bude i bezbariérové WC s přebalovacím pultem.

Ve zbylé části lékárny radnice původně plánovala vybudovat turistickou ubytovnu o třech místnostech se společným sociálním zařízením. Z toho ale nakonec sešlo. „Nejspíš tam vzniknou dvě bytové jednotky, každá s vlastními sociálkami. Obdrželi jsme před časem žádost od starších lidí, kteří bydlí v patře a už to nezvládají, požádali nás proto o bezbariérové bydlení. To byl podnět, který nás přiměl záměr změnit a namísto turistické ubytovny se zaměřit na dvě větší garsonky. Budeme je využívat buď pro ty, kteří budou potřebovat bezbariérové nebo krizové bydlení, případně, pokud nikdo takový v dané chvíli nebude, bude možné byty pronajmout turistům nebo třeba dělníkům,“ přiblížil starosta.

Zatím není jasné, kdy město k rekonstrukci bývalé lékárny přistoupí, ani o jaké by mělo jít náklady. To se zastupitelé dozvědí, až bude vypracovaný projekt. Zatím jde v podstatě pouze o náčrt. Město se nejspíš bude ucházet o dotace určené na podporu sociálního bydlení.

Jiří Říha