Městské lázně - koupalištěFaraonOsvětlení nám. MíruSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mladí pěvci zamíří do Mšena


Mšeno - Již několikrát jsme čtenáře Mšenska informovali o úspěších, kterých pěvecká třída Základní umělecké školy Mšeno dobývá, často i na soutěžích s mezinárodní účastí. S naší účastí to ani letos nebude jinak, neboť už od září sedm našich žáků intenzivně připravuje nový soutěžní repertoár. Něco jiného je umístění v soutěži. Vždyť jen ZUŠek je v ČR téměř 500, a když k tomu připočítáme časté účastníky ze Slovenska a Německa, konkurence je velká a žáci ve věku od 6 do 15 let jsou vesměs připraveni skvěle.

Již 9. února se ve Mšeně uskuteční okresní kolo soutěže v sólovém zpěvu, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na území mělnického okresu operují čtyři ZUŠky: v Kralupech, v Mělníku, v Neratovicích a ve Mšeně. Do okresního kola se přihlásilo celkem 25 soutěžících: 10 z Kralup, 2 z Mělníka, 3 z Neratovic a 7 ze Mšena. Vítězové jednotlivých věkových kategorií postoupí do krajského kola, jež se uskuteční v Benátkách nad Jizerou.

Výkony okresního kola bude ve Mšeně posuzovat pětičlenná porota, jejíž předsedkyní je Mgr. Alena Tichá, učitelka sólového zpěvu v ZUŠ Praha 10. Naši mšenskou ZUŠku budou reprezentovat tito žáci: Eliška Nováková, Ema Hartlová, Dora Charvátová, Dominika Štolbová, Laura Mejsnarová, Karolína Štolbová a Matěj Haken. Každý soutěžící musí zazpívat jednu píseň lidovou a jednu umělou.

Dr. Josef Šebesta