SedlecHradskoBoleslavská ulice a školaInteriér kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Obětem poradí v Mělníku i Mladé Boleslavi


Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů jak na svých střediscích v 74 okresních městech ČR, tak v 55 specializovaných poradnách pro oběti. Tam fungují odborníci speciálně vyškolení v poradenství poškozeným. Obrátit se na ně může každý, kdo se cítí být obětí trestného činu, nehledě na druh činu a následek. Poradny fungují naprosto bezplatně, anonymně a nabízejí maximálně šetrný a individuální přístup.

Ze statistik vyplývá, že senioři se nejčastěji stávají obětí násilné a majetkové kriminality. Jedná se zejména o případy mezigeneračního násilí a nejrůznějších podvodů. Často platí, že tato trestná činnost zůstává neohlášená. „Starší lidé se často stydí ohlásit trestný kvůli tomu, že jim ubližuje někdo blízký nebo proto, že naletěli nějakému podvodníkovi. V tomto ohledu jsou naši pracovníci vyškoleni v komunikaci, aby téma trestného činu dokázali otvírat a vzniklou situaci řešit,“ doplňuje Bureš.

Poradny pro oběti PMS v předchozích letech vyhledalo 1500 osob starších 60 let. Nejen senioři si do poraden chodí pro právní informace, obecně si lidé často nejsou jisti svými právy a nevědí, jak svou situaci mohou právně řešit. Zároveň je pro ně důležitá i psychická podpora a pomoc. „Většinou stačí i prosté vyslechnutí, ukázání toho, že se o ně někdo zajímá, má na ně čas a chce jim pomoci, nicméně v závažnějších případech dokážeme zprostředkovat služby psychologa“, uzavírá Bureš.

Poradna funguje v Mladé Boleslavi v ulici Tř. Václava Klementa ve druhém patře budovy čp. 467. Poradna je bez nutnosti objednání otevřena každé pondělí od 8:30 do 16:30 hodin a ve čtvrtek dle telefonické domluvy. Poradkyni lze zkontaktovat také telefonicky na telefonu 727 873 092 či přes mail rohlova.pms@gmail.com. Poradny fungují v rámci projektu „Proč zrovna já? II“. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Lidé, jimž je bližší Mělník, mohou využít služeb poradkyní, které sídlí ve Vodárenské ulici v budově čp. 210/1.

(red)