Stránka - Příznivci běhu Stránka uspořádali na Silvestra běh, který byl pro sportovce posledním běžeckým závodem pro rok 2017. Pozvánku na tento běh obdrželo třináct běžců. Závod se běžel na čtyři okruhy o celkové délce 2 000 metrů. Sraz byl ve třináct hodin před budovou obecního úřadu a následovalo seznámení s tratí. Pavel Mráček st., hlavní organizátor závodu, provedl účastníky okruhem o délce 500 metrů. Po seznámení s tratí, si závodníci zvolili individuální rozcvičení a v 13:45 byl odstartován Silvestrovský běh.

Hlavní favorité závodu - Pavel Mráček ml. a Josef Vyhlas – šli hned od startu do čela startovního pole. Ostatní běžci si zvolili tempo podle svých možností a zkušeností. Startér a časoměřič Ivo Hury hlásil mezičasy jednotlivých kol a v cíli potom výsledný čas každého závodníka. Tento čas Jitka s Alenou zapisovaly do připravených listin. Po doběhu posledního běžce pořadatelky připravily diplomy a následovalo vyhlášení. Po doběhu a při vyhlášení výsledků se všichni zúčastnění mohli občerstvit pamlsky, výborným svařákem a grogem od Iva. Jeho vynikající svařák měl velký úspěch.

Hlavní pořadatel se po skončení vyhlášení zeptal zúčastněných běžců, zda se má Silvestrovský běh ve Stránce konat i v dalším roce. Ohlušující odpověď ANO byla pro pořadatele potěšující. Po skončení vyhlášení výsledků panovala výborná nálada a bylo si stále o čem povídat. V šestnáct hodin si přítomní popřáli vše nejlepší do nového roku a rozjeli se do svých domovů. Hlavní pořadatel děkuje sponzorům a pořadatelům za vynikající spolupráci. Bez jejich přičinění by se tento Silvestrovský běh ve Stránce nemohl konat.

Pavel Mráček st.

Silvestrovský běh ve výsledcích

Nejmladší - 500 m: Mína Sugdolová 2:36.

Ženy - 2 000 metrů:
1. Dana Palusková 10:00, 2. Zdeňka Vyhlasová 11:10, 3. Lenka Oumrtová 11:43.

Muži - 2 000 metrů:
1. Pavel Mráček ml. 6:56, 2. Josef Vyhlas 7:52, 3. Pavel Mráček st. 8:28, 4. Daniel Petřikov 8:52, 5. Jan Kozlík 9:36, 6. Luděk Vízner 10:14, 7. Arnošt Studnička 10:28 (nejstarší účastník 75 let), 8. Miroslav Chroust 10:52